2015-04-14 21:06

Három percen múlt

Egészen a harmadik harmadig vezetett a magyar fiúválogatott a kazahok ellen a debreceni U18-as divízió I/A-s jégkorong-világbajnokságon. Végül azonban az ellenfél örülhetett, így továbbra is pont nélkül áll Glen Williamson csapata.

Pusztai Viola Mayer Péter, a magyar U18-as jégkorong-válogatott edzője a dánok ellen elszenvedett 9-1-es vereség után elmondta: nem ismerik jól a következő ellenfél, a kazahok játékát, viszont a franciák elleni összecsapásuk után biztosan okosabbak lesznek. Nos, Kazahsztán fiataljai 7-1-re kaptak ki Franciaországtól. Ebből már sejteni lehetett, hogy ki-ki meccset játszhat a két gárda a debreceni divízió I/A-s világbajnokságon. Ennek megfelelően indult a mérkőzés, helyzet itt, helyzet ott, találatot viszont csak a magyar csapat szerzett a nyolcadik percben Horváth Bálint révén. Alig állt fel a középkezdéshez a két csapat, Bikov mehetett ki két percre bottal lökésért, amelyet a magyar csapat stílszerűen góllal büntetett. Török Viktor találatával tehát már az első tíz percben 2-0-ra vezetett Glen Williamson legénysége, ám az felébresztette a kazahokban szunnyadó oroszlánt. Kiss Bencének kellett nagyot védenie, és úgy tűnt, sikerült. Az ellenfél öröme nem arról árulkodott, s a bíró is mutatta: gól. Két és fél perc múlva, míg Kiss Zsombor a büntetőpadról figyelte a jégen lévő társakat, Gyemjanov egyenlített. A következő találatra sem kellett sokat várni: Szita Donát gondolta úgy, hogy ő bizony rálövi, s milyen jól ismerte fel a helyzetet!... A hátralévő négy és fél percben meleg szituációkat élt át csapatunk, Kissnek többször is bravúrral kellett védenie, de tette a dolgát, és 3-2-es vezetéssel mehettek a fiúk az öltözőbe.
Horváth Bálint küzd a kazah játékossal a pakkért. Forrás: MJSZ
A második harmad elején a kazahok domináltak. A magyaroknak önfeláldozóan, a korong útjába vetődve kellett védekezniük. Kiss Bence többször is góltól mentette meg a kaput, az ukrán vonalbírót viszont semmi sem menthette meg attól, hogy a jégen háton csúszó Kiss Zsombor felöklelje. Mekkora derültség lett volna, ha ez focimeccsen történik… A kivédekezett emberhátrány után fórban, három az egyben szituációban Péter Andor növelhette volna az előnyt, de a helyzet kimaradt. Aztán a kettős emberelőnyt sem használták ki a fiúk, teljes létszámban viszont Kiss Zsombor távoli bombája beakadt a hálóba. A kazahok erre szinte azonnal válaszoltak Makejev találatával. A kemény, harcos meccsen a következő percekben átvette az irányítást a magyar csapat, és szinte odaszögezte a kapuja elé az ellenfelet. Tóth Gergely, majd Péter Andor is növelhette volna az előnyt, de mindkét helyzet kimaradt. A lendületet a plexivel akadt probléma sem akasztotta meg, és a rövid technikai szünet után Garát Zsomborék ott folytatták, ahol abbahagyták. Rendületlenül ostromolták a kazah kaput, míg Szmoljakov nem lódult előre. A helyzetet kihagyta, ráadásul még pórul is járt, hiszen testre ütésért kiállították. A két perc alatt Szita Donátnak két lehetősége is adódott a gólszerzésre, de egyik sem akadt be a hálóba. A harmad végén kazah helyzetek adódtak, Kiss Bencének az utolsó pillanatokban óriásit kellett védenie, de a szünetig már nem változott az eredmény: 4-3 ide. Kazah emberhátránnyal és hatalmas helyzettel indult a harmadik harmad, ismét Kiss Bencének kellett mentenie. Kiss Zsombor újabb kiállítása alatt viszont hiába védekezett hősiesen a magyar gárda, Boriszevics a kapuba gyötörte a pakkot. A találat után továbbra is nagy nyomás alatt tartotta az ellenfél a védelmet, Kiss Bence többször nagyot mentett, de Kazahsztán Gyemjanov góljával – a mérkőzésen először – mégis vezetéshez jutott. Glen Williamson azonnal időt kért, a játék képe azonban nem változott. Sőt, Gyemjanov megpattanó lövésével kettőre növelte az előnyt a kazah válogatott.  Bár a magyaroknak is akadtak lehetőségeik, a nagyobbak az ellenfél előtt kínálkoztak, különösen akkor, amikor Kiss Zsombor már harmadszor ült a büntetőpadon két percig. Az utolsó percekben Stipsicz Bence előtt adódott kecsegtető lehetőség, de Kutyko védett. Glen Williamson akkor – mindent egy lapra feltéve – lehozta a kapust. Egy perccel a vége előtt Stipsicz távoli bombagólt lőtt, de a középkezdéskor a kazahok hozták el a korongot. Elment némi idő, de amint a magyarokhoz került a pakk, Szabad Kevin azonnal helyzetbe került. Garát lövése mellé ment, a mérkőzés kisebb csetepatéval, és 6-5-ös kazah győzelemmel zárult. Mayer Péter, a válogatott edzője így értékelt honlapunknak: − A küzdelem és a színvonal jobb volt, mint a dánok ellen, a két hasonló erejű csapat meccsén nagyrészt mi domináltunk. Amikor viszont lélegzethez jutottunk volna a góljaink után, szinte rögtön megkaptuk a választ, és nem lett igazi vezetés. A harmadik harmadban olyan három percet produkáltunk, amelyben hibát hibára halmoztunk, így  visszajött a meccsbe a kazah csapat. Borzasztó szerencsés góllal kettőre növelték az előnyüket, és onnan már tartották. Nem volt benne a játékban, hogy zsinórban kapunk két gólt, nagyon rossz pillanatban hibáztunk. A végén még sikerült lehozott kapussal, hat az ötben betalálni, ami unikumnak számít, mert ilyen szituációban döntően nem szokott bejönni, és nagyon közel voltunk a végén is az egyenlítéshez. Nem tudtuk hosszabbításra menteni a meccset, de megyünk tovább, megpróbálunk minél több pontot szerezni. Szerdán a magyar válogatott Fehéroroszországgal mérkőzik 16.30-tól. A következő ellenfél korábban Norvégiát hosszabbításban 3-2-re győzte le, Dániától pedig szintén hosszabbításban kapott ki 4-3-ra. Fiú U18-as divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, Debrecen Magyarország−Kazahsztán 5-6 (3-2, 1-1, 1-3)