2024. május 11.

2015-08-21 20:07

Orosz álomölők

MUNKATÁRSUNK JELENTI SZKOPJÉBÓL. Bár jól kezdett a magyar leányválogatott a szkopjei U17-es Európa-bajnokság elődöntőjében Oroszország ellen, a viadal egyetlen hibátlan csapata végül megőrizte veretlenségét: 33-24-re legyőzte Hajdu János együttesét. A csapat vasárnap 15 órától Románia ellen lép pályára a bronzmeccsen.

Roska Emese Boglárka Az utolsó két mérkőzésre a magyar leány kézilabda-válogatott maga mögött hagyta a kedves és fontos győzelmek helyszínéül szolgáló Borisz Trajkovszki sportcsarnokot, és a Vardar Szkopje nagyszerű otthonába, a Jane Sandanszki arénába költözött az U17-es Európa-bajnokságon. Az orosz milliárdos, Szergej Szamszonenko tetszetős csarnokot húzott fel nagyjából egy évvel ezelőtt, Suba Sára mégsem gondol majd jó szívvel a létesítményre. Történt ugyanis, hogy a csütörtöki edzésen rálépett a labdára, és kiment a bokája. Bár a meccs napján alig bírt lábra állni, jobban lett, így van remény arra, hogy a vasárnapi éremcsatán védjen.
hafra_noemi
hafra_noemi
Igazán nem vádolhatjuk azzal a házigazda macedónokat, hogy a kontinensbajnokság lázában égnek: a legfontosabb meccsekre is alig érkezett hazai néző, csupán az érdekelt csapatok lelkes hívei teremtettek hangulatot. Az összképet nem sokkal, de javítja, hogy a csütörtöki tréningre bekukkantó világklasszis kapus, Sterbik Árpád családjával látogatott ki a mérkőzésre. Minden biztatás elkélt a magyar együttesnek, hiszen a fináléba kerülésért a tornán egyedül szá százalékos csapat, az orosz várt rá. Az ellenfél egyébként nem lopta magát Hajdu Jánosék szívébe: az edzésen egymást váltotta a két csapat, s a rivális stábjának egyik tagja meglehetősen undok módon küldte arrébb az gyakorlásuk utolsó három percére érkező magyarokat. Nem mintha bárki akkor akarta volna felderíteni a taktikájukat, a szövetségi edző akkorra már megnézett néhány róluk készült videót… Már csak ezért sem érhetett senkit meglepetésként a tény, hogy az orosz csapat kiváló. Noha két Háfra Noémi és egy Hornyák Bernadett góllal 3-0-ra vezetett a társaság, az ellenfél a 8. percre 5-4-re fordított. A magyar alakulat nehezen birkózott meg az „orosz medve” ölelésével, a kemény és jól védekező falat csak ritkán tudta megbontani. Ebben Hajdu időkérése és a két beállós játék sem segített. A félidő derekán öt góllal is meglépett a rivális (7-12), s Pásztor Noémiék jobbára az eredmény után futottak. Antonina Szkorobogacsenkóval akkor sem tudtak mit kezdeni a lányok, ha külön kiléptek rá. A harminc perc alatt hét találatig jutó játékos vezetésével 17-11-es orosz vezetéssel vonultak pihenőre a felek, érhető, hogy a fehérmezesek meglehetősen lehangoltan hagyták ott a pályát. csapat01_fraoA folytatásban sem volt sok okuk az örömre a magyaroknak, hiszen a 38. percben tízgólos előnyre tett szert az ellenfél, és sokáig nem is sikerült faragni a hátrányon. Egészen az utolsó negyedóra kezdetéig. Ekkor Hajdu előrébb küldte a két szélsőt, Fodor Csengét és Klujber Katrint, és 4-2-es védekezésre állt át a csapat. Ettől az oroszok némileg megzavarodtak, és többször is eladták a labdát. Többször is hat találatra zárkóztak Szabó Kittiék, de az összeszedett hátrány túl nagynak bizonyult ahhoz, hogy szorossá váljon a mérkőzés. A 33-24-es vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott vasárnap 15 órától Romániával találkozik a bronzmeccsen. „Nem számít semmit – üti el a felvetést Hajdu János, hogy jól indult a mérkőzés. – Nagyon jó és erős csapat az orosz, szinte a játék minden elemében felülmúlt ma minket. A lelkesedésünkön nem múlott, de talán az egész Európa-bajnokságon most játszottunk a leggyengébben.” A mérkőzést követően nehezen bírtuk szóra a lányokat. A meccs legjobbjának választott Háfra szerint jól kezdtek, de hamar elléptek az oroszok, s bár lélekben nem adták fel a meccset, már kevésbé hittek a sikerben. Szabó szerint az utolsó negyedóra kezdetén felzárkózhattak volna, ám a túl nagy hátrány és túl kevés idő ezt lehetetlenné tette. Közben a csapathoz ért Fodor László, Csenge apukája, aki vehemensen minősítette az ellenfelet, amely szerinte inkább pankrációban múlta felül a magyarokat. „Négy ember sír sérülés miatt”, a lányok egyetértően bólintottak: sokaknak fáj itt-ott. Tény, az orvosi stáb a korábbi meccseken összesen nem szaladt annyiszor a pályára, mint az elődöntőben... Háfra azonban jelzi, tudták, mire számítsanak. S ha most még csalódottak is, vasárnapra összeszedik magukat. „Mindenképpen éremmel akarunk hazatérni” – jelenti ki határozottan.

Leány U17-es Európa-bajnokság, Macedónia, Szkopje Elődöntő OROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 33-24 (17-11) Jane Sandanszki Sportcsarnok, játékvezetők: Jerlecki, Labun (lengyelek) OROSZORSZÁG: Duvakina, Glukova (kapusok), Alirzajeva 1, Dudina 5, Ignatovics, Ivanova 1, Kolodjaznyaja, Kremnyeva, Kudrijacseva 4, Szabirova 8, Saposnyikova 2, Seveleva, Szinyicina 2, Szkorobogacsenko 8, Tazsenova 1, Zelenkova 1. Szövetségi edző: Vjacseszlav Kirilenko MAGYARORSZÁG: Abuczki, Hlogyik, Suba (kapusok), Fodor 4, Giricz, Háfra 10, Hornyák 2, Hudák, Klujber 1, Kuczora, Kuti, Lakatos 1, Pacsirta 1, Pásztor 3, Sallai, Szabó 2. Szövetségi edző: Hajdu János Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Másik elődöntő: Dánia-Románia 31-23 További program: Augusztus 22. 15. helyért: 13:00 Csehország-Macedónia 13. Helyért: 15:30 Portugália-Szlovákia 11. helyért: 18:00 Hollandia-Norvégia 9. helyért: 20:30 Spanyolország-Németország Augusztus 23. 7. helyért: 10:00 Franciaország-Svédország 5. helyért: 12:30 Szlovénia-Horvátország Bronzmérkőzés: 15:00 Magyarország-Románia Döntő: 17:30 Oroszország-Dánia