2024. május 11.

Cselgáncs

2016-01-04 11:16

Az év fénypontjai

A sportági szövetség a hagyományok szerint díjazta az év legjobb dzsúdósait és edzőit. Az utánpótlás-korosztályokban nem férhetett kétség a győztesek kilétéhez.

UP-info A szövetség hagyományosan megválasztotta 2015 legjobb dzsúdósait és edzőit. A felnőttek mellett az utánpótláskorú versenyzőket is elismerték. A legjobb U23-as férfi cselgáncsozó Fogasy Gergő lett. Az év első felét a Kecskeméti Judo Clubban töltő versenyző később már a BHSE csapatában készült, és a novemberi U23-as Európa-bajnokságon a bronzéremig menetelt. Az év U23-as női dzsúdósa, egyedülálló teljesítményének köszönhetően, Gercsák Szabina lett. Nyáron bemelegített a felnőttmezőnyben (Budapest GP-hetedik hely, Eb-ötödik hely, magyar bajnoki cím), hogy aztán ősszel végigsöpörjön a korosztályos mezőnyön. A junior Eb- és vb-győzelem után Pozsonyban, az U23-as Európa-bajnokságon sem talált legyőzőre Flórusz János tanítványa. Szabina jelenleg ötvenharmadik a kvalifikációs rangsorban, de mindent megtesz annak érdekében, hogy tatamira léphessen a riói olimpián. A remekül sikerült 2015-ös évéről videóösszeállítás is készült: A Hell-Miskolci Judo Club elhozta az év utánpótlásedzőjének járó díjat is, amelyet Flórusz Jánosnak ítélt a szövetség. Az egyesület októberben elnyerte „A hónap műhelye”-díjat is, annak alkalmából ellátogatottunk az egyik edzésükre: Az év legjobb junior női versenyzője Pupp Réka lett, az Atomerőmű SE fiatalja ugyancsak bizonyított már a felnőttek között is. A junior Európa-bajnokságon ő nyitotta meg a magyar csapat remeklését, egészen a dobogó legfelső fokáig menetelt. Réka ugyanazon a napon lett Európa-bajnok, mint kajakozó testvére, Noémi, ami után otthonában kerestük fel az ünneplő családot: Az ifjúsági kategóriákban 2015-ben Tóth Apor és Tóth Fanni győzött. A Miskolci VSC színeiben versenyző Apor az ifjúsági Eb-n és az EYOF-on is bronzérmet szerzett, míg a KSI-ben sportoló Fanni az ifjúsági Eb-bronz után feljebb lépett, és Szarajevóban, az ifjúsági világbajnokságon az ezüstéremig jutott. Tóth Fanni kameránk előtt is beszélt a sikerek hátteréről: