2024. április 29.

2016-05-03 16:30

Így zártak a fiatalok

Véget ért a labdarúgó NB I-es bajnokság, azzal pedig a fiatal játékosok játékperceit, teljesítményét számba vevő sorozatunk is. Számos, komoly kérdésről döntő mérkőzést rendeztek a 33. fordulóban, Vida Máté – első élvonalbeli gólját szerezve – továbblőtte a Vasast a következő első osztályú idénybe.

Majer Dániel Eljött az április vége, a nyári Európa-bajnokság miatt kicsivel hamarabb vonulnak pihenőre a nem válogatott futballisták. Az élvonalbeli bajnokság utolsó fordulójában azért még igyekeztek bizonyítani. A tét alaposan lenyomta az U20-asok játékperceit, akik utoljára hat fordulóval ezelőtt töltöttek ennyire keveset pályán. A rekordot a 31. játéknap jelentette, akkor összesen 1244 percet játszottak. Ez a szám még az előző körben is meglehetősen magas, 1108 volt, ezúttal viszont mindössze 909 perc jutott.
A debütáns Forrás: vasasfc.hu
Ezt ellensúlyozandó egyikük a szezon gólját szerezve tartotta csapatát az NB I-ben, a Vasas utánpótlás-válogatottja, Vida Máté (20). Az angyalföldiek az MTK elleni esetleges győzelemmel garantálhatták élvonalbeli tagságukat a következő idényre, függetlenül a Puskás Akadémia–Honvéd találkozó végeredményétől. Vida a 66. percben, 0-0-s állásnál szánta el magát lövésre (vagy felívelésre?), jó negyven méterről. Az eredmény: a labda gyönyörű ívben hullott a kissé kint helyezkedő Hegedűs Lajos feje fölött a hálóba. Első NB I-es gólnak mindenesetre nem rossz. A Vasasban mind a kilencven percet a pályán töltötte Berecz Zsombor is (20), mondhatjuk tehát, hogy a piros-kékek megmenekülésében két fiatal is oroszlánrészt vállalt. A túloldalon Gera Dániel (20) képviselte az ifjúságot, és nem túlzás kijelenteni, hogy a kék-fehérek középpályása egymaga kiejthette volna a Vasast. A 11. percben Kanta legurítását bombázta húsz méterről a lécre, az 54. percben pedig – labdaszerzést követően – egyedül tört be a tizenhatoson belülre, a kilépő Hermány mellett megpróbálta a kapuba pöccinteni a labdát, aki lábbal még bele tudott érni a lövésbe, a középen érkező Thiam felé irányítva a labdát. Az MTK csatárának viszont az üres kaput sem sikerült bevennie. A 69. percben még egy, sarkazós passzal vétette magát észre Gera, az átadását azonban Vadnai a kapusba lőtte. A forduló másik élet-halál meccsén, a Puskás Akadémia–Honvédon szerep jutott az U20-asoknak. Zsótér Donát (20) harmadik percben leadott tizenöt méteres lövésén kívül – amelyet Horváth András a kapu fölé tolt – csak Bobál Dávid (20) hosszabbításban elért fejesgólját említhetjük. Persze, az önmagában is szép teljesítmény, de már csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a Puskás Akadémia 2-1–re győzött. Azzal együtt kiesett az élvonalból. A mérkőzésen, hazai oldalon fél órára lehetőséget kapott Sallai Roland (18), a vendégeknél a 79. percben Kovács Dániel (19). A Haladásnak az Európa-liga selejtező volt a tét a Rohonci úti stadiontól távol, Sopronban lejátszott, Fradi elleni bajnokin. A két csapatban összesen egyetlen, 1995. január elsejénél korábban született játékos kezdett, Németh Márió (20), aki a teljesítményével igyekezett meghálálni a bizalmat. A legelső percben bal oldali beadást lőtt kilenc méterről mellé, óriási helyzetet puskázva el. Fél órával később Dibusz védése kellett hozzá, hogy ne szerezzen gólt, a második félidő elején pedig majdnem összehozott egy tizenegyest, de a játékvezető szerint a kapus nem bántotta. A 73. percben, már 0-1-nél egalizálhatott volna, de 18 méterről, félfordulatból csúnyán fölé lőtt. A Ferencvárosban Nagy Dominik (20) a 63. percben állt be Hajnal Tamás helyett, és növelhette volna a zöld-fehérek vezetését, ha hét méterről nem Király Gábort találja el. A már kiesett Békéscsaba a második helyre hajtó Debrecent fogadta hazai pályán. A vendég együttesben nem játszott fiatal, a túloldalon Viczián Ádám (20) mind a kilencven percet a pályán töltötte. A második félidő derekán adódott előtte viszonylag nagy lehetőség, jobbról érkező beadást sikerült megszelidítenie a tizenhatoson belül, visszahúzta a jobb lábára, és lőtt, Mészáros Norbert azonban blokkolni tudott. A Békéscsabában Svedjuk Alex Pál (19) is pályára lépett, kilenc percet kapott. A kiesésről döntő meccsek mellett talán az Újpest–Videoton volt a 33. forduló legjobban várt összecsapása. A három – nullás fehérvári sikert hozó derbin Kecsés Ákos (20) szerepelt, igazán említésre méltó megmozdulása azonban nem akadt. Aligha véletlen, hogy a komoly tétet nélkülöző Diósgyőr–Paks vonultatta fel legnagyobb létszámban a fiatalokat, szám szerint ötöt, igaz ugyan, hogy a paksi Nagy Richárd (20) és Kővári Róbert (20) csak az utolsó percre szállt be. A mérkőzést végigjátszó Nemes Milán (19) és Lenzsér Bence (20), valamint a 71. percben csereként beálló Ternován Patrik (18) sem alkotott maradandót, az egyébként 2-0-s vendégsikerrel zárult találkozón. Jövőre már két fiatal játékost kell egész mérkőzésen át szerepeltetniük azoknak a csapatoknak, amelyek az ezért járó pénzösszeget szeretnék a klub költségvetésében tudni. Természetesen a születési határidő is módosul, 1995 január 1-ről 1996 január 1-re. Kíváncsian várjuk, kikről számolhatunk be az elkövetkező szezonban... Mert hogy mi továbbra is figyelemmel kísérjük a fiatalok szereplését, az biztos.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott. 2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott. 3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott. 4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott. 5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott. 6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott. 7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott. 8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott. 9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott. 10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott. 11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott. 12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott. 13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott. 14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott. 15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott. 16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott. 17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott. 18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott. 19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott. 20. FORDULÓ: 9 csapatban, 19 játékos összesen 1176 percet játszott. 21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott. 22. FORDULÓ: 10 csapatban, 14 játékos összesen 984 percet játszott. 23. FORDULÓ: 9 csapatban, 14 játékos összesen 903 percet játszott. 24. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 807 percet játszott. 25. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 814 percet játszott. 26. FORDULÓ: 8 csapatban, 13 játékos összesen 838 percet játszott. 27. FORDULÓ: 8 csapatban, 16 játékos összesen 897 percet játszott. 28. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1149 percet játszott. 29. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1076 percet játszott. 30. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1042 percet játszott. 31. FORDULÓ: 11 csapatban, 19 játékos összesen 1244 percet játszott. 32. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 1108 percet játszott. 33. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 909 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Németh Márió (Haladás) és Hahn János (Paks) 7 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks), Viczián Ádám (Békéscsaba), Zsótér Donát (Puskás) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Sejben Viktor (Videoton), Vida Máté (Vasas) 1-1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 2783 perc, 2. Vida Máté (Vasas) 2415 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 2385 perc, 4. Sallai Roland (Puskás) 2351 perc, 5. Németh Márió (Haladás) 2195 perc, 6. Nemes Milán (DVTK) 2070 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 2056 perc, 8. Nagy Ádám (FTC) 2042 perc, 9. Gera Dániel (MTK) 2022 perc, 10. Hahn János (Paks) 1601 perc, 11. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 12. Viczián Ádám (Békéscsaba) 1276 perc, 13. Gazdag Dániel (Honvéd) 1273 perc, 14. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 15. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 16. Medgyes Zoltán (Haladás) 807 perc, 17. Varga Szabolcs (MTK) 804 perc, 18. Kecskés Ákos (Újpest) 704 perc, 19. Nagy Dominik (FTC) 677 perc, 20. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 21. Zsótér Donát (Puskás) 626 perc, 22. Szivacski Donát (Vasas) 555 perc, 23. Kővári Róbert (Paks) 313 perc, 24. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 25. Asztalos Dávid (Paks) 296 perc