2024. április 29.

2016-06-13 13:48

Harmadikra nyolcadik

A riói olimpiára készülő Érdi Mária élete harmadik felnőtt Világ Kupa-versenyén a nyolcadik helyen végzett, ráadásul a 18 éves vitorlázó futamot is nyert Weymouth és Portland vizein.

UP-info A Laser Radial hajóosztályban induló Érdi Mária élete harmadik felnőtt Világ Kupa-versenyén vett részt az Anglia partjainál található Weymouth és Portland vizein. Amióta a Világ Kupa-viadalokat meghívásos rendszerben bonyolítják le – tehát olimpiai hajóosztályonként csupán a legjobb negyven versenyzőt invitálják meg – a 18 éves magyar versenyző másodszor állhatott rajthoz a sorozatban. Sailing World Cup Weymouth and Portland is the fourth of six Sailing World Cup regattas in the 2016 series. The Weymouth and Portland National Sailing Academy, London 2012’s sailing venue, will welcome 380 Olympic sailors from 44 nations from 6-12 June. The Sailing World Cup is the final opportunity for sailors to lay down a marker before the Rio 2016 Olympic Games.A riói olimpiára készülő sportoló végig nagyszerűen versenyezett, a hét selejtezőfutamban mindössze egyszer végzett a 17. helynél hátrébb. Legjobban a harmadik és a negyedik futamban szerepelt, előbbiben másodikként ért célba, utóbbit pedig bravúros versenyzéssel megnyerte. Az időjárás ugyan nem volt túl kellemes – Mári korábban Brazília partjánál és a Balatonon is sokkal melegebb időben gyakorolt – de az sem okozott gondot. Kifejezetten élvezte a vitorlázást, ami az eredményein is meglátszott. A remeklésének köszönhetően tíz közé jutott, egészen pontosan a hatodik helyen állt, így indulhatott a versenyt lezáró éremfutamon is. Abban a nyolcadik helyen zárt, így összetettben is ugyanabban a pozícióban végzett. Ugrásszerű fejlődését jól mutatja, hogy tavaly ugyanazon a versenyen még 32. lett... Kevesebb mint két hónappal a riói olimpia előtt Mári ismét megmutatta, hogy felveszi a versenyt a világ legjobb felnőttvitorlázóival. A Világ Kupa-viadalt a holland Mari Bouwmeester nyerte meg a kínai Lijia Xu és a francia Mathilde de Kerangat előtt. A dobogósokon kívül három belga és egy finn vitorlázó előzte meg a magyar reménységet.