2016-08-27 06:31

Egy ide, egy oda

A fiú U19-es vízilabda-válogatott a németek elleni győzelemmel kezdte a miskolci Mento-kupát. A leánycsapat vereséget szenvedett a házigazda görögöktől a Pythia-kupán.

Pusztai Viola A szeptember 11-én kezdődő, hollandiai U19-es vízilabda Európa-bajnokságra való felkészülés finisébe érkezett a fiú és a leányválogatott. Előbbi Miskolcon, a Mento-kupán, utóbbi Görögországban, a Pythia-kupán tartja a kontinensviadal főpróbáját.
A fiúk felemás félidőt produkáltak a németek ellen, de a győzelem nem forgott veszélyben Forrás: waterpolo.hu
Ahogy Szatmári Kristóf mondta, talán a nyár legerősebb tornáján szerepel a fiúcsapat a hétvégén, újra összemérheti tudását Eb-csoportellenfelével, Montenegróval. Júliusban már találkozott a két együttes Podgoricában, akkor a magyarok vereséget szenvedtek, most fűti őket a vágy a visszavágásra. Egyébként is meg akarják mutatni, hogy számolni kell velük Hollandiában. A miskolci tornát a németekkel kezdte a Horkai György szövetségi kapitány távollétében Kis István irányította válogatott. A meccs első fele remekül sikerült, hiszen a félidőben már hatgólos volt az előny, a második két negyedet azonban egyaránt megnyerte az ellenfél egy-egy góllal. Igaz, ez az összesítésben kevésnek bizonyult, a magyar csapat 16-12-re győzött. – Az első két negyeddel maximálisan elégedett vagyok, jól kezdtünk, jól védekeztünk, belőttük a helyzeteket, és a kapusunk is jól védett – értékelt a szövetség honlapján Kis István. – Az utolsó két negyed ellenben nem volt méltó a mindenkori magyar válogatotthoz. De a fiúk és a védelem mentségére legyen mondva, hogy olyan összeállításban is játszottunk, amilyenben ezelőtt soha. Természetesen a felkészülésnek ebben a szakaszában még tesztelünk, ennek ellenére jobban kell figyelni. A mérkőzés így is végig a kezünkben volt, a győzelemmel elégedettek lehetünk.

FIÚ U19-ES NEMZETKÖZI TORNA, MISKOLC Pénteki eredmények: Magyarország–Németország 16-12, Montenegró–Szerbia 16-15 Augusztus 27., szombat: Magyarország–Szerbia 16.30, Montenegró–Németország 18.00 Augusztus 28., vasárnap: Magyarország–Montenegró 12.00, Szerbia–Németország 10.00

141596712980649038913061412222218n-c9535
Ugyanezt nem mondhatja Faragó Tamás, az U19-es leányválogatott szövetségi kapitánya, hiszen csapata kikapott a görög torna első napján a házigazdáktól. Pedig remekül indul a mérkőzés, a lányok az első negyedben 3-1-re is vezettek, és a második játékrésznek egygólos előnnyel vágtak. Csakhogy a délelőtti programban a hollandoktól vereséget szenvedő görögök megrázták magukat, és 5-1-gyel állva hagyták a magyar csapatot. A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott így a magyarok nem tudtak közelebb jönni ellenfelükhöz, amely az utolsó negyedben megkoronázta az addigiakat, és 14-9-es diadalt aratott. A lányok szombat délelőtt Olaszországgal, míg délután Oroszországgal mérkőznek, a fiúk a montenegróiaktól egygólos vereséget szenvedő szerbek ellen ugranak vízbe.

LEÁNY U19-ES NEMZETKÖZI TORNA, ITE (GÖRÖGORSZÁG) Pénteki eredmények: Magyarország–Görögország 9-14, Hollandia–Görögország 9-8, Oroszország–Olaszország 11-10, Hollandia–Olaszország 13-8 Augusztus 27., szombat: Oroszország–Hollandia 8.30, Magyarország–Olaszország 10.00, Magyarország–Oroszország 18.30, Görögország–Olaszország 21.00 Augusztus 28., vasárnap: Magyarország–Hollandia 8.30, Görögország–Oroszország 10.00