2016-11-08 20:02

A legnehezebb próba

Eddigi legerősebb ellenfelével nézett szembe a férfi juniorválogatott az NB I-es csapatok elleni mérkőzéssorozatában. Ezúttal az élvonal harmadik helyén álló Tatabánya látogatott Balatonboglárra, és bizony megizzadt a győzelemért.

Majer Dániel Négy nappal első, élvonalbeli klubcsapat ellen aratott győzelmük után ismét pályára léptek a férfi juniorválogatott tagjai, akik ezúttal a Tatabánya ellen szerették volna megismételni a legutóbbi sikert. Ahogy az várható volt, az NB I harmadik helyezettje végül jobbnak bizonyult, de a kétgólos félidei előnyt követően mindössze három góllal, 31-28-ra győzte le Gyurka János csapatát.
Pásztor Imre (16-osban) egy félidőt védett Fotó: MKSZ/Cseh Péter
Az összecsapást ezúttal is a juniorok egyik játékosa – ezúttal Pásztor Imre – értékelte amolyan „különtudósítóként”: „Nagyon jó mérkőzést játszottunk az erős Tatabánya ellen, amelyből mindössze Illyés Ferenc hiányzott. Az első félidőben én védtem, a másodikra cseréltünk. Az a benyomásom, hogy minél többet vagyunk együtt, minél több meccset játszunk, annál jobban megy a játék. Szerintem előbb-utóbb elkezdenek jönni a győzelmek is. Az NB I-ben erős együttesek szerepelnek, bármelyikük ellen lépünk pályára, az a fejlődésünket szolgálja. Egyiküket sem lebecsülve, de eddig a Tatabánya volt a legerősebb ellenfelünk. Ugyanúgy készültünk ellene is, mint máskor; két nappal korábban már videóztunk, edzéseken gyakoroltuk a mozgásokat. Mindegyik riválisra muszáj külön felkészülnünk, ezen a szinten enélkül már nem megy. Most mindenki visszatér a klubjába, holnaptól edzés, hétvégén pedig mérkőzés vár ránk.” Gyurka János együttesébe visszatért a legutóbbi juniormeccset felnőtt válogatottbeli elfoglaltságai miatt kihagyó Juhász Ádám is; a Tatabánya kézilabdázója két gólt dobott saját klubcsapatának. A junior kézilabda-válogatottak fél évadot játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32 Juniorválogatott–Balmazújváros 30-21

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE U21-es válogatott–Tatabánya 28-31 (14-16) Balatonboglár, játékvezetők: Paska, Vastag JUNIORVÁLOGATOTT: Pásztor I., Rózsavölgyi (kapusok) – Bartók 4, Déber 1, Fekete 2, Gábor, Hanusz 2, Juhász Á. 1, Kovács M. 2, Ligetvári 7, Nemes R. 1, Mikita B. 3, Schmid, Szita, Török Á. 2, Varjú 3. Szövetségi edző: Gyurka János TATABÁNYA: Székely, Tóth M. (kapusok) – Bozovic 3, Dénes, Harsányi G. 1, Leimeter 4, Nagy Sz. 1, Pásztor Á. 4, Rosta, Sipos, Szöllősi Ba. 6, Szöllősi Sza. 2, Vranjes, Vujovic 10. Edző: Vladan Matics