Tornasportok

2016-11-26 16:29

Ifjú mesterek

Jól szerepeltek a fiatalok is a mesterfokú tornászbajnokság szerenkénti döntőiben. A férfiaknál Boncsér Krisztián talajon, a nőknél Kovács Zsófia felemáskorláton lett aranyérmes.

Up-info Győrben folytatódott a tornász mesterfokú bajnokság. Az Audi Arénában szombaton öt szeren hirdettek győztest. A nőknél felemáskorláton a Dunaferr olimpikon sportolója, Kovács Zsófia (16) nyert 14,450 ponttal a két békéscsabai, Böczögő Dorina (13,350) és Makra Noémi (12,950) előtt. Ugrásban Böczögő teljesített a legjobban (13,700), az ezüstérem a KSI SE színeiben induló 14 éves Péter Sáráé lett (13,650), a bronz pedig a szintén 14 esztendős Fehér Nóráé (Győri AC, 13,500). A férfiaknál talajon az idén még ifi korú ferencvárosi Boncsér Krisztián diadalmaskodott (14,300) Kállai Zoltán (Bp. Honvéd, 15,100) és Selmeczi Bánk (FTC, 13,900) előtt. Gyűrűn holtversenyben két másik fradista, Babos Ádám és Schweigert Dávid végzett az élen (14,000), harmadik a győri Szabó Nándor lett (13,400). A lovon Berki Krisztán (UTE, 16,000), Kállai Zoltán (BHSE, 15,100), Selmeczi Bánk (FTC, 13,900) sorrend alakult ki.

Nyilatkozatok Boncsér Krisztián: A felkészülésem nem sikerült olyan jól, mint ahogy elterveztem. Célom a döntőbe jutás volt, így meglepetésként ért az első hely. Talajgyakorlatomnál sajnos kicsúsztam az időből, ezért pontlevonást kaptam, de 3 és fél fordulatos ugrásom technikailag erősebb elemnek számít, ezért emeli pontszámomat. A jövőben szeretnék változtatni, felkészültebb lenni, és sokkal jobban koncentrálni gyakorlataimra. Kovács Zsófia: A korlátgyakorlatom összességében jobb volt, mint az összetett versenynapon, igaz, lett volna egy plusz kötés, amit nem csináltam, de nagyon örülök az aranyéremnek. Ugrásban most nem indultam és a talajt is visszamondtuk, így vasárnap csak gerendán szerepelek, az fontosabb számomra. A sok verseny miatt pihentetőbbre vettük, ezért egyéniben a döntőkben csak két szeren indulok. Szerencsére sikerült kicsit relaxálnom a selejtező után.