Kézilabda

2016-12-10 20:34

Csípett a szegedi

A Balatonfüred elleni győzelem után a Pick Szeged nem vette el a lábát a gázpedálról, s egy nappal később legyőzte a férfi juniorválogatottat is, 30-22-re, Balatonbogláron. A korosztályos csapatból ezúttal Török Ádám „különtudósított”.

reb A legutóbb azt írtuk, hogy az addigi legerősebb ellenfelével, a Tatabányával nézett szembe a Gyurka János szövetségi edző irányította juniorválogatott az NB I-es  mérkőzésen. Majdnem napra pontosan egy hónappal később a fiúk rátettek egy lapáttal, hiszen a Pick Szeged utazott Balatonboglárra. A Tisza-partiak pénteken még a Balatonfüred otthonában nyertek, de másnap, a juniorok ellen sem tűntek fáradtnak, tekintettel arra, hogy 14-10-es félidei vezetést követően 30-22-es sikerrel érvényesítették a papírformát.
gyurka_janos_csehp01
„Nagyon felpörögtünk, hiszen mégiscsak nagy élmény mindenkinek, hogy a Szeged ellen játszhatunk – jegyezte meg kérdésünkre Török Ádám, aki jobbkezesként jobbátlövő poszton szerzett két gólt. – Azt gondolom, hogy tisztességgel helytálltunk, és nem sokkal kaptunk ki. A rutinos és erős ellenféllel szemben nekünk a küzdés és akarás maradt, és koncentráltak is voltunk, de a második félidőre jobban elfáradtunk, és a tapasztalt rivális kisujjból hozta a meccset.” Török szerint – amennyire szükséges volt – a Szeged komolyan vette ellenük meccset, s nagyjából teljes kerettel vágott a találkozónak. A NEKA kézilabdázója a saját teljesítményével nagyjából elégedett volt, jobbkezes jobbátlövőként igyekezett hozzátenni a játékhoz. „Teljesen más a Szeged ellen szerepelni, sokkal nagyobb a tempó, mint a korosztályos bajnokságokban, és minden szituációból muszáj kihozni a maximumot, mert ha nem, az ellenfél büntet.” December 20-án az Egerrel csapnak össze a juniorlegények, míg a leányok aznap a Fehérvár ellen lépnek pályára Balatonbogláron. A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32 Juniorválogatott–Balmazújváros 30-21 Juniorválogatott–Grundfos Tatabánya 28-31

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE U21-es válogatott–Mol Pick Szeged 22-30 (10-14) Balatonboglár, játékvezetők: Földesi, Halász JUNIORVÁLOGATOTT: Pásztor I., Rózsavölgyi (kapusok), Déber 2, Füzi 3, Gábor 2, Győri 7, Kecskeméti, Kerkovics, Kovács M., Mikita B. 1 (1), Nemes R. 3 (1), Schmid 1, Szilágyi, Török Á. 2, Uros 1. Szövetségi edző: Gyurka János SZEGED: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 2 (2), Bánhidi 1, Buntic, Fekete B. 5, Gaber 1, Gorbok, Källman, Obranovic 4, Rodriguez Alvarez, Skube, Sostaric 4, Sunajko 5, Thiagus Petrus 7, Zubai 1. Edző: Juan Carlos Pastor Kiállítások: 2, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2