2017-02-27 15:40

Bemutatkozó gól

A negatív rekordot hozó tavaszi nyitányt követően a második fordulóra több fiatalt vetettek be az élvonalbeli labdarúgóklubok, de csupán az előző forduló mélypontját sikerült felülmúlni, a 828 pályán töltött perc a második legkevesebb az évadban. Így is volt minek örülni, az újpesti Szűcs Kristóf góllal debütált az NB I-ben.

Lakner Gábor Az NB I-es labdarúgó-bajnokság első tavaszi fordulója negatív rekordot hozott, soha olyan kevés percet nem töltöttek a 21 éven aluli játékosok a pályán az aktuális évadban (igaz, a Vasas–Haladás-mérkőzést elhalasztották). A második fordulóban valamelyest javult a helyzet, de csupán a csonka nyitányhoz képest, hiszen ezúttal a második legkevesebb perc jutott a fiataloknak. A tizennégy csapatból mindössze nyolc döntött úgy, hogy 1996. január elseje után született játékost küld pályára hosszabb-rövidebb időre, a DVSC, a Mezőkövesd, az FTC és a Videoton fiatal labdarúgó nélkül hozta le soros mérkőzését. Összesen tizenhat fiatal kapott lehetőséget, ők pedig 828 percet tölthettek a pályán.
Szűcs Kristóf
A legtöbben a Haladás–Újpest mérkőzésen szerepeltek, a 2-0-s vendégsikerrel zárult összecsapáson hatan is pályára kerültek. A szombathelyi csapatban Polgár Kristóf (20) és Rácz Barnabás (20) végigjátszotta a találkozót, Tóth Máté (18) pedig tizenkét percre állt be csereként. A vendégegyüttesben Pávkovics Bence (19) kapott kilencven percet, Szűcs Kristóf (20) tizenhat, Kecskés Ákos (21) egyetlen percre szállt be a kispadról. Szűcs Kristóf élete első NB I-es mérkőzésén szerepelt, és emlékezetessé tette a bemutatkozását, hiszen a 93. percben megszerezte csapata második gólját. Magyar játékos utoljára hat évvel ezelőtt – 2011. február 26-án – mutatkozott be az Újpestben góllal, az akkor húszéves Lázár Bence mindjárt duplázni tudott. Mint ismert, az Újpest tavaly nyáron, és most télen sem igazolhatott játékost a klub eltiltása miatt, a második csapatban szereplő Szűcs Kristófot januárban vitték fel fel az NB I-es keretbe, akkor kapott profiszerződést, és február 11-én játszott először a nagy csapat tagjaként tétmeccset: a ZTE elleni Magyar Kupa-találkozón csereként állt be. Most a bajnokságban is lehetőséget kapott, amit ezzel a góllal hálált meg: A Honvéd–DVSC (1-0) mérkőzésen a hazai csapatban szerepelt csak fiatal labdarúgó. Gazdag Dániel (21) és Koszta Márk (20) is a kezdőcsapat tagja volt, előbbi végigjátszotta a találkozót, utóbbit a 75. percben váltotta Zsótér Donát (21). Koszta kétszer is ígéretes helyzetbe került, de egyszer nem találta el a kaput, egyszer pedig rossz megoldást választott, csapata végül így is győzni tudott. A DVTK–MTK (2-3) mérkőzésen a hazai csapatban csereként tizenhárom perc jutott Makrai Gábornak (20), a vendégegyüttesben Katona Máté (19) kilencven percig élvezte a bizalmat, Vogyicska Bálintot (19) pedig a 66. percben lecserélték. Ezúttal egyikük sem játszott főszerepet. A Paks 5-0-ra kiütötte a fiatalok nélkül felálló Mezőkövesdet, a hazai védelem tengelyében nem sok dolga akadt Lenzsér Bencének (20). A korosztályos válogatott védő megsérült, a 67. percben le kellett cserélni, Zachán Péter (19) váltotta. A Vasas és a Gyirmót 1-1-es döntetlent játszott, fiatalt csak a hazaiak szerepeltettek. Murka Benedek (19) 65 percig volt a pályán, Szivacski Donát (20) váltotta, utóbbi egy távoli lövéssel jelentkezett. Az FTC és a Videoton találkozóján sem gólt, sem fiatal játékost nem láthattunk.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. 6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott. 7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott. 8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott. 9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott. 10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott. 11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott. 12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott. 13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott. 14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott. 15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott. 16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott. 17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott. 18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott. 19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott. 20. FORDULÓ: 6 csapatban 11 játékos 655 percet játszott. 21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Koszta Márk (Honvéd) 3 gól; Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót) 2 gól; Hegedűs János (Haladás), Murka Benedek (Vasas), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Gazdag Dániel (Honvéd) 1840 perc, 2. Koszta Márk (Honvéd) 1660 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 1597 perc, 4. Rácz Barnabás (Haladás) 1537 perc, 5. Vida Máté (Vasas) 1508 perc, 6. Polgár Kristóf (Haladás) 1470 perc, 7. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 8. Vogyicska Bálint (MTK) 1364 perc, 9. Kecskés Ákos (Újpest) 1361 perc, 10. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1132 perc, 12. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 13. Jancsó András (Gyirmót) 1091 perc, 14. Szivacski Donát (Vasas) 925 perc, 15. Korozmán Kevin (MTK) 878 perc, 16. Murka Benedek (Vasas) 666 perc, 17. Tóth Máté (Haladás) 481 perc, 18. Makrai Gábor (Diósgyőr) 466 perc, 19. Katona Máté (MTK) 453 perc, 20. Szatmári István (MTK) 350 perc, 21. Zsótér Donát (Honvéd) 325 perc, 22. Kleisz Márk (Vasas) 312 perc, 23. Kitl Miklós (Diósgyőr) 306 perc, 24. Zachán Péter (Paks) 213 perc, 25. Szalai András (Paks) 199 perc, 26. Csernik Kornél (FTC) 160 perc, 27. Jelena Richárd (Paks) 153 perc, 28. Szegi Vince (Gyirmót) 143 perc, 29. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 30. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 31. Takács Ronald (MTK) 59 perc, 32. Kiss Tamás (Haladás) 45 perc, 33. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 34. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 35. Szűcs Kristóf (UTE) 16 perc, 36. Tömösvári Bálint (Honvéd) 11 perc, 37. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 38. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 39. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 40. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Kiss Bence (Haladás), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc