2017-03-28 19:58

A negyedik siker

A Cegléd elleni 36-29-es győzelemmel a negyedik sikerét aratta felnőtt élvonalbeli csapat ellen a junior férfiak kézilabdaválogatottja. Ezúttal a serdülőkorú kapus, Győri Kristóf volt a különtudósítónk, aki először lépett pályára Gyurka János együttesében.

L. G. A férfi-juniorválogatott soros élvonalbeli mérkőzésén a táblázat nyolcadik helyén álló Ceglédet fogadta Balatonbogláron a kézilabda NB I-ben. Gyurka János együttese jól kezdett, az első három gólt a fiatalok szerezték, de a ceglédiek a 13. percben utolérték ellenfelüket (7-7). Azt követően újítottak a juniorok, akik a szünetre visszaállították az elején kiharcolt háromgólos különbséget.

gyurka_juniorok
A második félidőben a válogatott ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, így fokozatosan nőtt a különbség. A vendégek egyszer még felzárkóztak három gólra (50. perc: 28-25, de a fiatalok zsinórban négy gólt dobva eldöntötték a mérkőzést. A végeredmény 36-29 lett, s a juniorok közül valamennyi mezőnyjátékos lőtt gólt. A juniorválogatott kapuját az utolsó 21 percben a még csak serdülőkorú Győri Kristóf védte. A NEKA 15 éves – egyébként serdülőválogatott – kapusa jó teljesítménnyel hálálta meg a bizalmat, így kézenfekvő volt, hogy ezúttal őt kérjük fel különtudósítónak. „Reggel szóltak, hogy jönnöm kell a juniorválogatottba. Eléggé meglepett, hiszen korábban még ifjúsági válogatott sem voltam. Jól kezdtük az összecsapást, a védekezésünk is működött, támadásban pedig türelmesen és pontosan játszottunk. Elkövettünk néhány hibát, de azokat sikerült kijavítanunk, így végig őriztük a három-négygólos előnyünket, ami a végére még több lett. Nagyon örültem a meghívásnak, jó közösségbe kerültem, és úgy érzem, szinte hibátlanul védtem. Izgulós típus vagyok, de ahogy beálltam, rögtön védéssel nyitottam, így a lámpaláz el is múlt. Kintről nem is kaptam gólt, csak beállóból és ziccerből, de ehhez kellett a védekezés is. Szeretnék a következő mérkőzésen játszani, jól esne, ha Jani bácsi ismét bizalmat szavazna.” A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32 Juniorválogatott–Balmazújváros 30-21 Juniorválogatott–Grundfos Tatabánya 28-31 Juniorválogatott–MOL-Pick Szeged 22-30 Juniorválogatott–Eger SBS Eszterházy 37-24 Juniorválogatott–Mezőkövesd 28-29 Juniorválogatott– Telekom Veszprém 27-31 Juniorválogatott–Csurgó 30-26

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Juniorválogatott–Cegléd 36-29 (17-14) Balatonboglár, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth V. Juniorválogatott: Rózsavölgyi, Győri (kapusok), Szakály 4, Mikitai 1, Kecskeméti 1, Kerkovics 1, Ubornyák 4, Kovács M. 3, Borzas 1, Spekhardt 1, Nemes 4, Molnár B. 4, Szita 3, Schmid 2, Gábor 2, Tóth A. 5. Szövetségi edző: Gyurka János

Egyéb korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.