2017-05-02 20:50

Siker ötödször

Ötödször nyert élvonalbeli felnőttcsapat ellen a junior férfi kézilabda-válogatott: Gyurka János együttese már az első félidőben előnyt szerzett, s végül 26-24-re győzte le a B. Braun Gyöngyöst Balatonbogláron.

reb Tevékeny időszakot élnek meg a junior-férfikézilabdázók: hét nappal ezelőtt a Komló együttesétől kapott ki a társaság, most pedig ismét felnőtt NB I-es ellenfél ellen lépett pályára: a B. Braun Gyöngyös látogatott Balatonboglárra.

gyurka_janos_csehp05
„Ügyes volt, kezdett, ráadásul ő lőtte az utolsó gólt” – dicsért Kopornyik Zsolt, a juniorválogatott edzője, miközben telefonhoz kerítette aktuálisan „különtudósítónkat”, Ubornyák Dávidot. „Jól kezdtük a félidőt, a támadás és a védekezés is összeállt, így öt-egyre is elhúztunk – kezdi a Telekom Veszprém 18 éves irányítója, aki két és fél hónapja éppen a Gyöngyös ellen debütált a bakonyaljaiak felnőttcsapatában. – Egészen a második félidő közepéig tudtuk tartani az előnyünket, legalábbis két-három gólt. Akkor viszont talán elfáradtunk, talán a cseréink miatt, de zárkózott a Gyöngyös, öt perccel a vége előtt kiegyenlített. A hajrában azonban megint rendbe jött a védekezés, ráadásul Bimbó, azaz Rózsavölgyi Gergő is remekül védett. Örülök neki, hogy a gólommal sikerült bebiztosítani a győzelmet.” A megszokottal ellentétben a válogatott tagjai nem térnek vissza a klubjukba, hiszen az együttes előbb csütörtökön 16 órától, majd pénteken délután háromtól felkészülési mérkőzést vív a hasonló korosztályú orosz csapattal. Gyurka János szövetségi edző tanítványai a nyári algériai U21-es világbajnokságra készülnek. A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32 Juniorválogatott–Balmazújváros 30-21 Juniorválogatott–Grundfos Tatabánya 28-31 Juniorválogatott–MOL-Pick Szeged 22-30 Juniorválogatott–Eger SBS Eszterházy 37-24 Juniorválogatott–Mezőkövesd 28-29 Juniorválogatott– Telekom Veszprém 27-31 Juniorválogatott–Csurgó 30-26 Juniorválogatott–Cegléd 36-29 Juniorválogatott–Sport36-Komló 31-35

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Juniorválogatott–B. Braun Gyöngyös 26-24 Balatonboglár, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth V. Juniorválogatott: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Borzas 3, Déber 1, Fekete, Füzi 4, Gábor 5, Horváth L. 1, Kovács M., Máthé 3, Mikita, Nemes 4, Schmid 2, Szilágyi, Ubornyák 2, Varju 1. Szövetségi edző: Gyurka János