Sportlövészet

2017-07-26 11:51

Zalán ezüsttel folytatta

A junior férfi puskások kisöbű, 3x40 lövéses, összetett versenyében Pekler Zalán második lett a bakui Európa-bajnokságon. A komáromi versenyző ezzel már a harmadik fontos sikerét aratta az azeri fővárosban.

UP-info Folytatta nagyszerű szereplését a bakui sportlövő Európa-bajnokságon Pekler Zoltán, akit – nem mellesleg – Komárom városa az Év junior sportolója címmel ismert el a tavalyi eredményei alapján. Az idén alighanem megvédi a címét… Junior-csapatvilágbajnok lett Suhlban Péni István és a klubtárs (Finomító SLK) Vas Péter társaságában. Most pedig a bakui Eb-n gyűjti a sikereket. A 10 m légpuskában kvótát szerzett a jövő évi ifjúsági olimpiára. Az Eb juniorversenyében aranyérmet nyert a puska 60 lövéses fekvő számában; a döntőben junior-világcsúcsot ért el.

A bakui dobogón
Most pedig itt az ezüst a puskások kisöbű, 3x40 lövéses, összetett viadalán. A nyolcadik helyen kvalifikálta magát a döntőbe, 1142 körös eredménnyel. Ott nagyszerűen küzdött, és 449.6 körös teljesítménnyel ezüstérmes lett. A versenyt a cseh Filip Nepejchal nyerte meg (452), és Pekler mögött az orosz Andrej Golobkov lett a bronzérmes (439.5). A Pekler Zalán (1142), Vas Péter (1124), Kovács Csaba (1105) összetételű csapatunk 3371 körrel a 11. helyen végzett. Egyéb korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.