2017-12-04 16:17

Visszaesés, Haris-góllal

Egy hete Kiss Tamás, most pedig Haris Attila szerzett gólt a labdarúgó NB I aktuális fordulójában. A Balmazújváros középpályása az Újpest elleni, 2−2-es döntetlenhez tette hozzá a magáét. A pozitívumok sora azonban itt véget is ér, hiszen mindössze hét fiatalszabályba tartozó játékos lépett pályára a tizennyolcadik fordulóban, 536 perc erejéig.

Haris Attila második élvonalbeli gólját szerezte az Újpest ellen Fotó: balmazfoci.hu
Leiner Soma - utanpotlassport.huCsakúgy, mint egy hete, ezúttal is felemás fordulón vagyunk túl a labdarúgó NB I-ben. Az előző játéknap pozitív hozadékát a szombathelyi, mindössze 17 éves Kiss Tamás szolgáltatta, aki remek tekeréssel járult hozzá a Ferencváros elleni diadalhoz. A negatív oldalra viszont mindössze 505 percnyi játék került, nyolc 20 év alatti játékos kapott esélyt a bizonyításra. A forgatókönyv hasonlóan alakult a 18. fordulóban is: ismét örülhettünk gólnak, illetve bánkódhattunk az alacsony játékpercek miatt. Kiss Tamás helyett ezúttal Haris Attila (20) talált be, a Balmazújváros középpályása remekül lőtt a léc alá Tamás László passzát követően. A ferencvárosi nevelésű játékos öröme azonban nem lehet felhőtlen, hiszen a Pávkovics Bencével (20) felálló lilák kétgólos hátrányból mentettek pontot a Szusza Ferenc Stadionban (2−2). A gólnélküli döntetlennel zárult Mezőkövesd−DVTK mérkőzésen is mindkét csapat adott lehetőséget a szövetség ajánlásába tartozó labdarúgónak. A hazai védelem tengelyében Szalai Attila (19) teljesített kilencven percet, míg a miskolci együttesben Óvári Zsoltnak (20) egy óra jutott Bódog Tamás vezetőedzőtől. A Paks−Vasas (3−1) találkozón szintén lehetőséget kapott egy-egy 20 év alatti játékos: az atomváros együttesében Zachán Péter (19) végig, az angyalföldi gárdában Szivacski Donát (20) huszonöt percig volt a pályán. A Debrecen a Honvédot fogadta (1−0), de ifjú labdarúgó nélkül. A kispestiek kezdőjébe viszont ezúttal is bekerült Banó-Szabó Bence (18), a középpályás az első sípszótól az utolsóig a pályán volt. A Puskás Akadémia−Haladás (1−3), illetve a Ferencváros−Videoton (3−1) mérkőzésen viszont nem lépett pályára U20-as labdarúgó. Főleg előbbi találkozón volt meglepő a fiatalok hiánya, hiszen a szombathelyiek messze a legtöbb lehetőséget biztosították eddig az utánpótlásból érkező futballistáknak. Világosan látszik, ha a Haladás és a Vasas eltekint a fiatalszabálytól, akkor borítékolható, hogy nem lesznek jók a hétvégi adatok. Nos, a két csapat összesen 25 perc erejéig vetett be 20 év alatti futballistát szombaton, így nem meglepő, hogy csak 536 minutum jutott fiataloknak. Ez a szám pedig – ha nem is mélypont – még az idei szezonban felállított mércét sem ugorja meg.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN 1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott. 2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott. 3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott. 4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott. 5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott. 6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott. 7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott. 8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott. 9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott. 10. forduló (5 mérkőzésen) 6 csapatban 7 játékos 317 percet játszott. 11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott. 12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott. 13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott. 14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott. 15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott. 16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott. 17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott. 18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott. A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Haris Attila (Balmazújváros) 1249, 2. Tóth Máté (Haladás) 1146 perc, 3. Óvári Zsolt (DVTK) 1132, 4. Kiss Bence (Haladás) 1018, 5. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 942, 6. Pávkovics Bence 900, 7. Szivacski Donát (Vasas) 869, 8. Szalai Attila (Mezőkövesd) 867, 9. Zachán Péter (Paks) 541, 10. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 11. Kiss Tamás (Haladás) 482, 12. Murka Bendek (Vasas) 479, 13. Vogyicska Bálint (Vasas) 425, 14. Csernik Kornél (FTC) 344, 15. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 16. Kleisz Márk (Vasas) 283, 17. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 214, 18. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 19. Bódis István (Balmazújváros) 90, 20. Csonka András (FTC) 56, 21. Csősz Richárd (DVSC) 54, 22. Szabó Bence (Videoton) 48, 23. Tóth Bence (Videoton) 28, 24. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 26. Fejős Áron (Paks) 21, 27. Kitl Miklós (DVTK) 20, 28. Kundrák Norbert (FTC) 4, 29. Ternován Patrik (DVTK), Bíró Péter (DVSC) 1-1 A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT 1. Haladás 2703 perc, 2. Vasas 2056, 3. Budapest Honvéd 1655, 4. Balmazújváros 1450, 5. Újpest 1215, 6. DVTK 1176, 7. Mezőkövesd 867, 8. Paks 562, 9. FTC 404, 10. Videoton 76, 11. DVSC 55, 12. Puskás Akadémia 26 GÓLSZERZŐK 3 gól: Kiss Tamás (Haladás), 2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.