2024. március 28.

2017-11-27 15:03

Kiss Tamás nagy napja

November 24-én ünnepelte tizenhetedik születésnapját Kiss Tamás, és parádés góllal tette emlékezetessé: a Haladás ifjú támadója a tizenhatos jobb sarkáról emelt Dibusz Dénes kapujába, ezzel megnyerve csapatának a Ferencváros elleni rangadót. Rajta kívül hét fiatalszabályba tartozó labdarúgó kapott esélyt az NB I 17. fordulójában, összesen 505 percet töltöttek a pályán. Ez a szám a harmadik legalacsonyabb mutató az idei szezonban, négy csapat egyáltalán nem szavazott bizalmat 20 év alatti játékosnak.

Kiss Tamást (középen) ünneplik társai nem mindennapi gólja után Fotó: haladas.hu
Leiner Soma - utanpotlassport.huA Haladás 17 éves támadójának, Kiss Tamásnak a neve garancia a jó teljesítményre: a szombathelyiek fiatalja remek gólt szerzett a Honvéd és a Debrecen ellen, és folyamatos jó játékkal hálálta meg aktuális edző bizalmát. Mészöly Géza után Pacsi Bálint is számított rá, a frissen kinevezett Michal Hipp azonban nem jelölte a keretbe az egy héttel ezelőtti, Balmazújváros elleni elvesztett mérkőzésen. A Csehszlovákiában született tréner a kezdőben ezúttal egy fiatalnak sem szavazott bizalmat a Ferencváros ellen, sőt, az idei szezonban meghatározó szerepet betöltő Tóth Máté (19) és Kiss Bence (18) a kispadra sem ülhetett le. A tizenhetedik születésnapját pénteken ünneplő Kiss Tamás viszont igen, és Hipp 1−1-es állásnál, a 82. percben pályára is küldte. Az ifjú támadó nem vesztegette az idejét: két perccel később, már az első labdaérintéséből parádés gólt lőtt, jobbról, a tizenhatos bal sarkából csavart a hosszúba. Találata három pontot ért, nyolcezer néző előtt, a Haladás stadionavatóján. Micsoda ajándék! A DVTK−Újpest (1−2) összecsapás Óvári Zsolt (20) és Pávkovics Bence (20) párharcát hozta, a diósgyőri támadó hetvenkét percet, míg a lilák védője kilencvenet töltött a pályán. A Honvéd−Mezőkövesd (1−2) találkozón nemcsak a végeredmény volt azonos, hanem az is, hogy mindkét csapatban kezdett fiatalszabályba tartozó labdarúgó. A kispesti együttesben szokás szerint Banó-Szabó Bence (18) kapott esélyt Erik van der Meer vezetőedzőtől, míg a vendégcsapatban Szalai Attila (19) játszott a védelem bal oldalán. A Vasasban ezúttal Vogyicska Bálint (19) volt csak kezdő, de sem az MTK kölcsönjátékosának, sem az angyalföldi csapatnak nem termett sok babér a Debrecen elleni, 5−1-re elvesztett hazai mérkőzésen. A cívisvárosiak együttesében Csősz Richárdot (20) a hajrában küldte be Herczeg András. Kisebb sérülését követően visszatért a Balmazújvárosba Haris Attila (20), és végig a pályán volt a Puskás Akadémia elleni, hazai döntetlen (2−2) során. A Videoton−Paks mérkőzésen nem lépett pályára fiatalszabályba tartozó labdarúgó, de a Puskás és a Ferencváros sem adott lehetőséget 20 év alatti játékosnak. Így mindössze nyolc ifjú  jutott szóhoz az NB I 17. fordulójában, összesen 505 percet töltve a pályán. Ennél kevesebbet mindössze két fordulóban mértünk az idei szezonban! Az alacsony szám annak köszönhető, hogy a Vasasban és a Haladásban mindössze egy-egy fiatal kapott esélyt a hétvégén, és ők ketten is csak 71 minutum erejéig. Miután ez a két csapat messze kiemelkedik a másik tíz közül - már ami az U20-as játékosoknak adott esélyt illeti -, a játéknap statisztikája is jelentősen visszaesett.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN 1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott. 2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott. 3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott. 4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott. 5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott. 6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott. 7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott. 8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott. 9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott. 10. forduló (5 mérkőzésen) 6 csapatban 7 játékos 317 percet játszott. 11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott. 12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott. 13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott. 14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott. 15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott. 16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott. 17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott. A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Haris Attila (Balmazújváros) 1159, 2. Tóth Máté (Haladás) 1146 perc, 3. Óvári Zsolt (DVTK) 1071, 4. Kiss Bence (Haladás) 1018, 5. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 852, 6. Szivacski Donát (Vasas) 844, 7. Pávkovics Bence (Újpest) 810, 8. Szalai Attila (Mezőkövesd) 777, 9. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 10. Kiss Tamás (Haladás) 482, 11. Murka Bendek (Vasas) 479, 12. Zachán Péter (Paks) 451, 13. Vogyicska Bálint (Vasas) 425, 14. Csernik Kornél (FTC) 344, 15. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 16. Kleisz Márk (Vasas) 283, 17. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 214, 18. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 19. Bódis István (Balmazújváros) 90, 20. Csonka András (FTC) 56, 21. Csősz Richárd (DVSC) 54, 22. Szabó Bence (Videoton) 48, 23. Tóth Bence (Videoton) 28, 24. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 26. Fejős Áron (Paks) 21, 27. Kitl Miklós (DVTK) 20, 28. Kundrák Norbert (FTC) 4, 29. Ternován Patrik (DVTK), Bíró Péter (DVSC) 1-1 A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT 1. Haladás 2703 perc, 2. Vasas 2031, 3. Budapest Honvéd 1565, 4. Balmazújváros 1360, 5. Újpest 1125, 6. DVTK 1116, 7. Mezőkövesd 777, 8. Paks 472, 9. FTC 404, 10. Videoton 76, 11. DVSC 55, 12. Puskás Akadémia 26 GÓLSZERZŐK 3 gól: Kiss Tamás (Haladás), 2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), 1 gól: Haris Attila (Balmazújváros), Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.