2017-12-11 22:22

Fájdalmas hajrá

Drámai végjátékban, a hosszabbításban kapott góllal 4–3-ra kapott ki a házigazdától második meccsén az U20-as jégkorong-válogatott a franciaországi divízió I/A csoportos világbajnokságon. A játék a vereség ellenére biztató volt, a csapat négy perccel a mérkőzés vége előtt még győzelemre állt...

Bruckner Vince – utanpotlassport.hu Pozitív és negatív előjelek egyaránt akadtak az U20-as jégkorong-válogatott második mérkőzése előtt a Franciaországban zajló divízió I/A csoportos világbajnokságon. A mieink vereséggel nyitották a tornát, a lettek ellen ugyan megvoltak a lehetőségei Jarmo Tolvanen csapatának, de végül – látszólag magabiztosan – az esélyesebb rivális győzött, 4–1-re. A hazai környezetben küzdő franciák éppen fordított előjellel kezdték a vébét, a nyitónapon 6–1-re kiütötték az osztrákokat, ebből következett, hogy az első helyről várhatták a mieink elleni összecsapást. Abban bízhattunk, hogy néhány héttel ezelőtt a szlovéniai Négy Nemzet-tornán már sikerült legyőzni a riválist, azonban az első fordulóban már látszott, hogy ezúttal lényegesen nehezebb mérkőzés vár együttesünkre.

A magyar jégkorong-válogatott drámai csatában, hosszabbításban kapott ki a franciáktól Forrás: MJSZ
Viszont hiába a csúcsformában lévő ellenfél, a magyar csapat villámrajtot vett: Vértes Nátán és Fejes Nándor akcióját utóbbi fejezte be, már a harmadik percben megszerezve az előnyt. A vezető gólt követően kiállítások sora következett, a mieink az első hátrányt ugyan még megúszták, de a következő dupla fórt már gólra váltotta a házigazda (1-1). Négy perccel később ráadásul fordított a francia együttes, Berard révén, s akkor úgy tűnt, hátrányban vonulhat az első szünetre a válogatott. De nem rogyott meg, és még harmad hajrájában betalált: az első találatot jegyző Fejes Nándor asszisztja után a nyitómérkőzésen is eredményes Szalma Zsolt talált a kapuba. A következő húsz perc ismét jól kezdődött. A hatodikban újra Szalma keserítette a franciákat, Horváth Bálint és Szita Donát összjátéka után. A harmad hátralévő része csendesen telt, ami azt eredményezte, hogy a magyar csapat előnyből kezdhette végjátékot. A hajrá, ahogy várható volt, francia fölényt hozott, a mérkőzés utolsó szakaszában többnyire a hazaiak akarata érvényesült. A mieink azonban sokáig kiválóan állták a sarat − Garbacz Máté remekül védett −, négy perccel a dudaszó előtt viszont jött a hideg zuhany, Berard távoli lövés után egyenlíteni tudott. Az utolsó pillanatokban még akadtak magyar lehetőségek, Horváth Bálint például ígéretes helyzetben ugrott volna ki, de a franciák megakasztották. A büntető elmaradt, így hosszabbítás következett. A hosszabbítás egy percig három a három ellen zajlott, azonban eggyel több magyar maradt a jégen, így a játékvezetők –  a magyar kispad heves reklamálása közepette – kiállítást ítéltek. A büntetést ez esetben azt jelentette, hogy a franciák két percig négyen folytathatják. Nem sokkal később jött Guebey távoli bombája, s a franciák megnyerték az összecsapást. A játéknap másik mérkőzésén a kazahok hosszabbítás után, büntetőkkel 3–2-re gyűrték le a letteket. A mieink ugyan kikaptak, de a játék képe feltétlenül biztató volt, arról nem is beszélve, hogy a végelszámolásban még fontos lehet a a megszerzett egy pont. Kedden szabadnapos a csapat, szerdán pedig az eddig veretlen kazah válogatottal találkozik.

U20-AS DIVÍZIÓ I/A CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, MERIBEL (FRANCIAORSZÁG) Magyarország–Franciaország 3–4, hosszabbítással (2–2, 1–0, 0–1, 0–1) Gólok: Fejes 3., Szalma 20., 27., illetve Olive 15., Berard 19., 56., Guebey 62. Kiállítások: 10, illetve 4 perc 1. forduló Kazahsztán–Németország 3–2, hosszabbítással Ausztria–Franciaország 1–6 MAGYARORSZÁG–Lettország 1–4 2. forduló Lettország–Kazahsztán 2–3, hosszabbítással Franciaország–MAGYARORSZÁG 4–3, hosszabbítással kedd, 19: Németország–Ausztria 3. forduló szerda, 15.30: MAGYARORSZÁG–Kazahsztán szerda, 19: Németország–Franciaország szerda, 19: Lettország–Ausztria 4. forduló csütörtök, 19: Franciaország–Lettország péntek, 13: Németország–MAGYARORSZÁG péntek, 19: Kazahsztán–Ausztria 5. forduló szombat, 14.30: Lettország–Németország szombat, 16: Ausztria–MAGYARORSZÁG szombat, 18: Franciaország–Kazahsztán A világbajnokság állása: 1. Franciaország 5 pont/2 mérkőzés, 2. Kazahsztán 4/2, 3. Lettország 4/2, 4. Németország 1/1, 5. MAGYARORSZÁG 1/2, 6. Ausztria 0/1

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.