2018-02-09 16:52

Kiütéses hangolás

Elsöprő győzelemmel melegített a hét végi hajtásra a Fehérvár AV 19 együttese az osztrák U20-as jégkorongbajnokságban. A Volán a cseh Znojmo együttesét ütötte ki 9–1-re az EBYSL-ben, míg az alsóházban a debreceniek és az újpestiek örülhettek hasonlóan fontos sikernek.

B. V. – utanpotlassport.huBár az igazi meccsdömping csak a hét végén kezdődik az osztrák bázisú utánpótlás-jégkorongbajnokságban, azért csütörtökön is rendeztek mérkőzéseket, öt magyar csapat lépett jégre az U20-asok között, vagyis az EBYSL-ben.

Elsöprő hazai győzelmet aratott a Fehérvár U20-as csapata a cseh Znojmo ellen Forrás: jegkorongakademia.hu
A felsőházat jelentő Master Roundban a rájátszásba már bejutott gárdák versengenek, csupán a playoff kiemelési helyeinek eldöntése van hátra. A bajnokságot toronymagasan vezető Fehérvár AV 19 együttese a hatodik helyen álló cseh HC Orli Znojmót fogadta. A Volán esélyeshez méltó módon kezdte az összecsapást: Dézsi Bence révén már a hatodik percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később egy percen belül háromszor is zörgött az ellenfél hálója, így az etap feléhez érve 4–0 állt az eredményjelzőn. De ezzel még nem voltak túl a csehek az első harmadon, az összesen négy gólig jutó Vértes Nátán is betalált, így már öttel „ment” a hazai csapat. A második játékrész viszonylagos csendben telt – persze az elsőt nehéz is lett volna felülmúlni... –, „csak” egyszer volt eredményes a változatlanul fölényben játszó Fehérvár. Ám a különbség a végjátékban még tovább nőtt, már 9–0-ra vezetett a Volán, s nem volt jelentősége, hogy négy másodperccel a vége előtt Patrik Bulin szépített. Ezzel együtt a székesfehérváriak gálaelőadást tartottak, és tovább erősítették pozíciójukat a felsőház élén. Az alsóház B csoportjában két magyar rangadót is rendeztek, s mindkét összecsapáson az esélyesebb hazai gárda győzött. Igaz, a Debrecen és a KMH randevúja egyáltalán nem így indult: a vendég fővárosaik parádésan rajtoltak, s a nyitóharmad után simán, 3–0-ra vezettek. Az első szünetben azonban összekapták magukat a hajdúságiak, s Szokolov utolsó percben ütött góljával 6–5-re győztek. Az UTE lényegesen magabiztosabb volt hazai pályán, a lilák már 4–0-ra is elhúztak a sereghajtó győriek ellen. A vendégek már csak felzárkózni tudtak, egyenlíteni nem, így 5–3-ra nyert a B csoport listavezetője. Az újpestiek sikere azért is volt roppant fontos, mert így hiába győzött a Debrecen, a budapestiek maradtak az első, még rájátszás érő pozícióban. Ahogyan azt már jeleztük a hét végén sem maradunk EBYSL-meccsek nélkül: szombaton a Fehérvár a mögötte második szlovén Hidra Jesenicét, a MAC Budapest pedig osztrák Red Bull Salzburgot fogadja. „Odalent” az UTE Győrbe, a Vasas pedig Innsbruckba látogat.

U20-AS OSZTRÁK BAJNOKSÁG, EBYSL Fehérvár AV 19–HC Orli Znojmo (cseh) 9–1 (5–0, 1–0, 3–1) Gólszerzők: Vértes 4 (16., 36., 43. és 58.), Dézsi 2 (6., 10.), Vincze G. (10.), Péter( 11.), Nagy Á. (54.), illetve Bulin (60.) Debreceni Hoki Klub–Kanadai-Magyar Hokiklub 6–5 (0–3, 3–1, 3–1) Gólszerzők: Kulesov 2 (32. és 34.), Filep 2 (39. és 49.), Borbat (43.), Szokolov (60.), illetve Dobry 3 (3., 37., 54.), Gebei (16.), Horváth D. (17) UTE–Győri ETO HC 5–3 (3–0, 1–1, 1–2) Gólszerzők: Sági (3.), Páterka (12.), Kiss R. (15.), Zsigmond (22.), Szalma (58.), illetve Róth 2 (32. és 50.), Kemény (42.) AZ EBYSL állása Master Round: 1. Fehérvár AV 19 47 pont, 2. Hidria Jesenice (szlovén) 39, 3. MAC Budapest 38, 4. Red Bull Salzburg (osztrák) 37, 5. Villach (osztrák) 33, 6. HC Orli Znojmo (cseh) 33 Alsóház. A csoport: 1. Vasas 43 pont, 2. HK Slavija Ljubljana (szlovén) 31, 3. Vienna Capitals (osztrák) 24, 4. Graz (osztrák) 21, 5. Linz (osztrák) 21, 6. Innsburck (osztrák) 6 B csoport: 1. UTE 30 pont, 2. Debreceni Hoki Klub 29, 3. Okanagan HC 28 (osztrák), 4. KMH 22, 5. Győri ETO HC 11

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.