2024. április 27.

2013-02-15 20:15

Mezőnyugrás

Egyetlen magyar versenyző állhatott rajthoz Schladmingban, az alpesisí-világbajnokság pénteki napján. Történetesen az utánpótláskorú Farkas Norbertről van szó, aki 85-ös rajtszámmal a fél mezőnyt megelőzve, a 47. helyen zárta az óriás-műlesiklás főfutamát.

Nagy-Pál Tamás A 21 éves Farkas Norbert képviselte hazánkat pénteken az Ausztriában zajló világbajnokságon. Mivel az óriási-műlesiklás főfutamában a legnagyobbak is szerepelnek, elég magas, 85-ös rajtszámot kapott. A síelő célja az volt, hogy az első körben a legjobb hatvanba kerüljön, ezzel ugyanis a következő menetben is lécet csatolhatott. A terv összejött: 1:24.58-ös ideje az 54. leggyorsabb volt a 99 fős mezőnyben, vagyis készülődhetett a második csúszásra, pedig elmondása szerint még ennél is több volt benne. „Picit bizonytalan menet volt, tudtam volna jobban is harcolni – emlékezett vissza. – De új volt a környezet, még szoknom kellett a pályát, mert olyan sima volt, hogy visszatükröződött róla az arcom. Szerintem két másodperccel is tudtam volna jobbat csúszni, de legalább a hatvanba bekerültem, és elég sok vetélytársat megelőztem.” Mivel a legjobb harmincból kimaradt, a fordításba nem fért bele, így 54.-ként rajtolhatott el. Így is tovább javított, 2:47.54-es összetett idővel zárt, újabb hat síelőt megelőzve a 47. helyen végzett. Ezzel egyéni csúcsot döntött, hiszen már két évvel ezelőtt is járt felnőtt vb-n, akkor a 63. helyet sikerült megszereznie. Ezen kívül a magyar küldöttség legjobb férfi eredményét érte el a tornán. „A második már könnyebb volt, mert tudtam, mire számítsak, otthonosan mozogtam a pályán. A felső rész nagyon jól sikerült, de a közepén még gyorsabb voltam, az első negyvenbe is befértem azon a szakaszon. Összességében meg vagyok elégedve. Az ifjúsági vb-re viszont nem megyek. Pihenek pár napot, aztán ráállunk a FIS-pontok javítására, hogy Szocsiba, a téli olimpiára minél jobb formában érkezhessek.” A versenyt egyébként a magyar felmenőkkel rendelkező amerikai Ted Ligety nyerte meg, aki ezzel több mint fél évszádos csúcsot beállítva harmadik aranyérmét szerezte Schladmingban, és ő az első nem európai, aki a bűvös hármast elérte..