UtánpótlásSport
2025. július 14.
  • instagram
U19-es leány kézilabda Európa-bajnokság, Podgorica
Keresés:

Sportágak

Labdarúgás

2013-05-25 21:20

Egyéniségek kerestetnek

Második helyen végzett a magyar U16-os válogatott a Telkiben rendezett négyes tornán. Az esemény remek alkalmat adott arra, hogy a játékosok összekovácsolódjanak. Tuboly Frigyes vezetőedzőnek is lehetősége nyílt jobban megismerni játékosait, akikre az Eb-selejtezőn számíthat.

Szöllősi Péter Az UEFA több U16-os nemzetközi tornát szervez, hogy minél több mérkőzésen szerepelhessenek a 16 éves labdarúgók. Tuboly Frigyes is örült annak, hogy öt napig együtt készülhetett a keret. "Remek kezdeményezés az UEFA-tól, hogy lehetőséget biztosít az U16-os korosztály számára felkészülési tornákat játszani. Ebben a korban nagyon fontos, hogy minél több mérkőzést játsszanak a gyerekek. Ilyenkor van lehetőség közös edzésre is"- mondta Tuboly. Az örményekkel kezdtek a mieink és 4-1-re nyertek, Damásdi Alex három gólt szerzett azon az összecsapáson. A magyar csapat középpályása Katona Máté kiemelte, hogy ez sem volt olyan egyszű, mint ahogyan azt sokan hiszik.
"Az örmények elleni találkozó azért volt nehéz, mert teljesen más a ritmus egy válogatott meccsen, mint egy magyar bajnokin. Fel kellett vennünk a tempót"- fogalmazott Katona. A szlovéneket 3-1-re győzte le a magyar együttes. A Svájc elleni csoportdöntőn nem volt esély, 4-0-ra nyertek a vendégek. "Svájc ellen már fáradtak voltunk, megviselt minket, hogy négy nap alatt három meccset kellett játszanunk. Egyéni hibákból, elkerülhető gólokat kaptunk. Ez a svájci csapat nagyon erős. Fizikálisan és technikailag is kiválón képzett játékosokkal találtuk szembe magunkat. Mi mentálisan nagyon jók vagyunk, de a svájciakkal szemben ez kevésnek bizonyult" - nyilatkozta Katona Máté. Tuboly Frigyes szerint a legfontosabb, hogy legyenek egyéniségei a gárdának. "Ez az 1997-es korosztály tudásban elmarad a '95-ös,'96-os csapattól, de emlékezhetünk rá, hogy mindkét válogatott csak óriási balszerencse miatt maradt le a nyolc csapatos kontinensviadalról, szóval ők elég magasra tették a lécet. Egyéniségeket keresünk, olyanokat akik a nemzetközi porondon megállják a helyüket, és képesek meccseket eldönteni. Jelenleg csak Rátkai Zsolt játszik külföldön a keret tagjai közül. Ez a hét alkalmas volt, arra hogy kialakult az a mag, amelyre számítunk majd a tétmérkőzéseken, abban reménykedünk, hogy sérülés nem szól közbe."
Tuboly beszélt a következő feladatokról is. "Július végén lesz a Telki-kupa, ahol a horvátokkal, szerbekkel, csehekkel és az izraeliekkel játszunk. A legfontosabb feladat természetesen a szeptemberi Eb-selejtező."