2013-08-09 19:02

Már az elődöntőben!

Elődöntőbe jutott a magyar leány U16-os válogatott a bulgáriai A divíziós Európa-bajnokságon, miután kiütéses, 75-50-es győzelmet aratott a legjobb 8 között Horvátország ellen.

Kezdo5.hu A négy közé jutásért lépett pályára az A divíziós Eb-n a magyar válogatott. A mieink eddig egyetlen vereséget szenvedtek a kontinensviadalon (Csehországtól), míg ellenfeleinket, a horvátokat a két sztárcsapat, Spanyolország és Oroszország győzte le a korábbi meccsek során. Az már a feldobás előtt eldőlt, hogy a győztes az elődöntőben Spanyolország ellen mérkőzik, míg a vesztes a franciákkal kezd az 5-8. helyért. A Mészárosné Kovács Andrea vezette nemzeti csapat tavaly is bejutott a földrész legjobb nyolc csapata közé. Az akkori keretből négyen, Aho, Dubei, Kuttor és Weninger most is ott van az Eb-n. Kiválóan indult a mérkőzés: az első hat magyar mezőnykísérletből öt sikeres volt. Ráadásul Weninger egy triplát is elsüllyesztett, így alig telt el három perc a mérkőzésből, amikor 11-4-et mutatott az eredményjelző. A ragyogó kezdést követően sem adták alább a lányok, Kuttor Enikő tempójával már 15-6 volt az állás, így a 6. percbe fordulva időt kellett kérniük a horvátoknak. Nem sikerült megtörni a magyar együttes lendületét – sőt kiváló csapatjátékot bemutatva Kuttor kosaraival 21-7-re léptünk meg. A folytatásban a csapat legfiatalabbja, a 15. születésnapját csak szeptemberben betöltő Studer állt az élre pontszerzésben, melynek köszönhetően már 17 pontos különbséget lehetett feljegyezni a 12. percben (28-11). Nem találta az ellenszert a horvát válogatott, Kuttor pedig ihletett formában játszva növelte az előnyt (33-13). Ahogy az ilyenkor lenni szokott, minden összejött a lányoknak, Tóth kihagyott plusz egy büntetője után Dubei szedett támadólepattanót majd szórt hármast – 19-2-es szakaszt repesztettek a lányok (42-13)! A félidőben kiütéses, harminc pontos előnyben volt a magyar válogatott (48-18). Törvényszerű volt, hogy a nagyszünet után azért ezt a formát nem tudja folyamatosan hozni a magyar csapat, ráadásul a nagy különbség is ott motoszkálhatott a fejekben. Két perces gólcsend után időt is kért Kovács Andrea, hogy felrázza a csapatot. A negyed derekáig azonban csak egy Kiss Virág duplát tudtunk feljegyezni, a horvátok pedig 50-28-ra „zárkóztak”. Hamar rendezték soraikat a lányok és a 19. pontját dobó Kuttor kosarával sikerült tartani a megnyugtató előnyt (58-32). A záró szakasznak 25 pontos különbséggel vágtak neki, amelyből Belosevics villámgyorsan ledolgozott ötöt (61-41) – rögvest jött is a menetrendszerű magyar időkérés. A soproni Kuttorra ismét lehetett számítani, akinek a kosaraival megint újított a válogatott és végleg meg is törte a horvátokat. A magyar csapat csodálatos játékkal, kiütéses győzelmet aratva jutott az Eb elődöntőjébe. Válogatottunk szombaton 17:15 órától Spanyolország ellen mérkőzik az elődöntőben. Európa-bajnokság, elődöntő Magyarország–Horvátország 75-50 (21-9, 27-9, 13-18, 14-14)