2024. április 27.

2013-08-10 20:32

Egy ponton múlott...

A magyar válogatott 50–49-re kikapott a spanyoloktól a Bulgáriában zajló U16-os A-divíziós leány kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőjében.

Nso.hu/kezdo5.huMár azzal hatalmas sikert ért el a magyar U16-os leány együttes, hogy bejutott az A-divíziós Európa-bajnokság elődöntőjébe - erre legutóbb 37 esztendeje volt példa. A horvátok elleni győzelemmel kvalifikálta magát a nemzeti együttes a 2014-es U17-es világbajnokságra. A spanyolok elleni elődöntőben a változatos első negyedet követően Dubei Debóra ponterős játékának köszönhetően magyar előnyt mutatott az eredményjelző (17-15). A második játékrész közepén Kuttor Enikő és Studer Ágnes kosaraival már nyolc ponttal vezettek a mieink (27–19), a spanyolok azonban felzárkóztak, és egálra hozták ezt a negyedet.
A nagyszünetet követően fej-fej mellett haladtak az együttesek. A záró szakasznak 36-34-es spanyol előnnyel vágtak neki a kűzdő felek. Edzőnk, Mészárosné Kovács Andrea a 32. percben, 43-35-ös állásnál kért időt. Dubei, Aho és Kiss kosarai után már csupán egyetlen pont volt a különbség (42-43). Az utolsó másfél percre fordulva Böröndy triplájával egyenlített a csapat (48-48). Egy perccel a vége előtt Salvadores dobott duplát, majd Dubei egy büntetőt értékesített a két kísérletéből (49-50). Óriásit küzdve sikerült kivédekezni a spanyolok támadását, így maradt még 17 másodpercünk, ám Dubei szorongatott helyzetből nem talált a gyűrűbe, így Spanyolország minimális különbséggel győzött és bejutott az Eb döntőjébe. A magyar csapat vasárnap 15:15-kor a bronzért játszik a Csehország–Olaszország mérkőzés vesztese ellen.

ELŐDÖNTŐ Spanyolország–Magyarország 50–49 (15–17, 10–10, 11–7, 14–15) Magyarország: Aho 7, Weninger 4, Dubei 17/6, Kuttor 3, Kiss V. 11. Csere: Studer 2, Böröndy D. 5/3, Tóth T., Bach, Nagy D.