2024. április 27.

Triatlon

2013-08-12 13:09

Magyar bronz Tiszaújvárosban

A női versenyben kettős brit siker született, míg a férfiak rendkívül szoros befutója után svájci győztest avattak a tiszaújvárosi Fornetti ETU triatlon junior Európa Kupán. Nekünk a leglényegesebb információ mégis az, hogy Király István bronzérmet nyert.

Szűcs István/triatlon.hu A 15. TVK Triatlon Nagyhét vasárnapi TVK Napjának második versenyét a nyílt Fornetti ETU triatlon junior Európa Kupa két fináléja jelentette. A szombati selejtezőkből 13 ország 30 női versenyzője szerzett indulási jogot a döntőre. A legnépesebb csoport a hat főt számláló magyaroké és az öt versenyzőt adó briteké volt. Az 500 méteres, két körös úszásban a brit junior-válogatott tagja, Sophie Coldwell hét másodperces előnyt szerzett. A 12,5 km-es kerékpározás első körére a szintén brit Georgia Taylor-Brown és az ausztrál Holly Grice csatlakozott Coldwell-hez. A trió kiválóan összedolgozva tekert, és minden körben hozzátett 10-15 mp-et előnyéhez, pedig a második, öt tagú boly is nagyon „tolta”.
A hat magyar indulóból négyen, 1:10 perc hátrányban, a harmadik csoportban hajtottak a depózás előtti kilométereken. Leszállva a kerékpárról, Taylor-Brown iramodott meg leggyorsabban, 20-30 másodpercnyire elhúzott a többiektől. A következő két karikában jócskán növelni tudta előnyét, így könnyedén szerezte meg az első helyet. Az ezüstérem a hatalmasat sprintelő Coldwell érdemelte ki, míg Grice a bronzzal vigasztalódhatott. A legjobb magyarnak a 15. helyen célba érkező Hargitai Henrietta (Villám SC) bizonyult. A szintén 13 országból verbuválódott férfimezőnyben nem kevesebb mint nyolc brit sportoló várta rajtot, míg a mieink közül öten sorakozhattak fel a pontonra. A nyitószámban Anheuer Kristóf úszta a legjobb időt, de mindössze három másodperccel volt mögötte, a második helyen Dévay Márk. A kerékpározás első kilométerein a magyar kettős  olasz, brit és német sportolóval állt össze és szakadt el az utánuk robogóktól. A szökevények előnye és tempója is kevésnek bizonyult, hiszen a mögöttük érkező vonat a 3. körre „bedarálta” őket, így a második váltáskor már tizennyolcan reménykedhettek a mind jobb helyezésben. Az 1600 méter futást követően Anheuer hozta a sort, melyben Király a harmadik volt. Még a második kör végén is heten pályáztak a dobogó valamelyik fokára, de a táv harmadik harmadában a számuk háromra apadt A célfotós befutóban végül a svájci Adrien Briffod nyert, megelőzve a brit Grant Sheldon-t. A harmadik helyen – a közönség óriási ovációjának kíséretében - a nagyon taktikusan, éretten versenyző Király István (Mogyi SE Baja-Pécs) érkezett célba, míg klubtársa, Anheuer Kristóf (Uniqa Team Újbuda) a negyedik helynek örülhetett. Fornetti ETU Triatlon Junior Európa-kupa, eredmények Nők: 1. Georgia TAYLOR-BROWN (brit), 40:49, 2. Coldwell (brit) 41:31, 3. Grice (ausztrál) 41:37, 15. Hargitai Henrietta 43:27, …20. Szabó Adrienn 44.06, …22. Mester Dóra 44:07, 23. Zelovics Dóra 44:11, …25. Bicsák Flóra 44:12, …27. Fuchs Dóra 44:26. Férfiak: 1. Adrien Briffod (svájci) 37:23, 2. Sheldon (brit) 37:24, 3. Király István 37:25, 4. Anheuer Kristóf 37:32, 15. Dévay Márk 38:20 perc, …17. Lehmann Bence 38:37. (Szatmári Leventét kizárták a versenyből.)