2024. április 27.

2013-09-28 11:41

Huszonkét idei érem

Gruber Kornél, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub sportolója remek idényt produkált. Kanyó Dénes tanítványa a különböző korosztályok bajnokságain 22 érmet szerzett - számolt be a délmagyar.hu.

UP-info 1051-ben Magyarországot harmadszor támadta meg III. Henrik német-római császár. Hosszan ostromolta Pozsonyt, de amikor hajóhada elsüllyedt, kénytelen volt visszavonulni. A Képes krónika szerint Zotmund (Búvár Kund) éjjel, a víz alatt úszva a hajók alá merült, és azokat megfúrta. Mivel a katonák élelme és fegyverzete az elsüllyesztett hajókon volt, a német sereg kénytelen volt visszafordulni. Gruber Kornél, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub sportolója nap mint nap a víz alá merül. Edz, készül, versenyez, élete a búvárúszás. Kanyó Dénes tehetséges tanítványa 15 éves, a Deák gimnázium tanulója. Igazi éremhalmozó. – Nincs vége még az idénynek, de szívesen gondolok vissza az eddigi versenyekre. A saját korosztályomban tizenegy országos bajnoki címet szereztem egyéniben, váltóban pedig kétszer lettem első. Volt még egy ezüstöm és bronzom is, a felnőttek között három ezüst- és egy bronzérem a mérlegem, az Eb-n pedig váltóban két bronzot szereztem. Ha jól számolom, akkor ez 22 érem. Mindegyiknek megvan a külön helye otthon, a szülői házban, mégsem az itthon szerzett sikerek a legkedvesebbek, hanem a junior Európa-bajnokságon váltóban kiharcolt harmadik helyre vagyok a legbüszkébb – mondta Kornél. Szerencsés helyzetben van, hiszen kiváló társakkal, a sportág egyik klasszisával, egyben edzőjével, Kanyó Dénessel gyakorolhat. A történetéről így vallott: – Ötévesen kezdtem el úszni Makón. Dénes az egyik versenyen jött oda hozzám, és lettem búvárúszó. Először ingáztam szülővárosom és Szeged között. Most már kollégista vagyok, reggel és délután is csapattal edzem. Remek társaság jött össze, olyanoktól tanulhatok, akik a sportágban meghatározó szerepet töltenek be. Szerencsére a tanulást és a versenysportot eddig sikerült összeegyeztetnem, négyes, ötös tanuló vagyok. Most egy célom van, hogy minél sikeresebb legyek a búvárúszásban, erre tettem fel az életem. Különösen a 800 és az 50 méter felszíni úszás a kedvencem, így a hosszabb és rövidebb távot is szívesen teljesítem.