2024. március 19.

2014-07-21 08:53

Hatvannal gázoltak

Ritkán látott meghökkentő különbséggel, 60-18-ra győzött Dánia Üzbegisztán ellen a macedóniai leány ifjúsági világbajnokság első csoportfordulójában. A nagy esélyes Svédország kikapott Brazíliától.

UP-info Nem szabad megrángatni az oroszlán bajszát – tanulhatták meg az üzbegisztáni játékosok Dánia ellen a leány ifjúsági világbajnokság első körében. Történt ugyanis, hogy Imanova és Najmedinova találatával az ázsiai csapat vezetett 2-0-ra, sőt a 12. percig nem volt hajlandó alárendelt szerepet játszani a meccsen. A torna esélyeseinek egyike azonban kegyetlen erődemonstrációt tartott a mérkőzés hátralévő részében. Már a félidőben 24-8-as északi előnyt mutatott az eredményjelző, a második játékrészben pedig több dán gól született, mint ahány perc a félidőben volt. Az győztes gárdában a kapusokon kívül természetesen mindenki betalált.
dan_uzbeg_honlap
A többi esélyes viszont negatív meglepetést okozott híveinek, igaz, nívósabb ellenfelekkel szemben kellett volna bizonyítani. Oroszország még döntetlenre sem állt a mieink ellen (erről itt olvashat bővebben), Svédország pedig a női mezőnyben világbajnok Brazília korosztályos legjobbjaitól kapott ki: a kék-sárgák a meccs nagy részében vezettek, ám az utolsó negyedórában mindössze négy gólt szereztek, és ez kevésnek bizonyult az üdvösséghez. A házigazda macedónok gólszegény mérkőzésen nem tudtak mit kezdeni a nemrég befejeződött junior-vb-n  negyedik Németország ifjúsági válogatottjával. Hétfőn az A és B jelű hatos második fordulós összecsapásait rendezik meg, a másik két csoport tagjai pihennek. Magyarország 16:15-kor lép pályára Norvégia ellen. Ifjúsági világbajnokság, Macedónia, csoportkör, 1. forduló, eredmények. A csoport: Brazília- Svédország 24-23 (13-14), Dél-Korea-Hollandia 29-26 (10-12), Tunézia-Kazahsztán 27-22 (9-11). B csoport: Magyarország-Oroszország 27-26 (14-11), Norvégia-Kongói DK 37-16 (21-5), Japán-Paraguay 29-25 (16-12). C csoport: Dánia-Üzbegisztán 60-18 (24-8), Románia-Argentína 34-20 (16-9), Németország-Macedónia 24-20 (9-8). D csoport: Portugália-Angola 33-28 (17-10), Franciaország-Montenegró 33-28 (10-12), Horvátország-Kína 22-17 (7-8). A csoportok állása.  A csoport: 1. Tunézia 2 pont, 2. Dél-Korea 2, 3. Brazília 2, 4. Svédország 0, 5. Hollandia 0, 6. Kazahsztán 0. B csoport: 1. Norvégia 2, 2. Japán 2, 3. Magyarország 2, 4. Oroszország 0, 5. Paraguay 0, 6. Kongói DK 0. C csoport: 1. Dánia 2, 2. Románia 2, 3. Németország 2, 4. Macedónia 0, 5. Argentína 0, 6. Üzbegisztán 0. D csoport: 1. Portugália 2, 2. Montenegró 2, 3. Horvátország 2, 4. Angola 0, 5. Franciaország 0, 6. Kína 0. Program.  Július 21., A csoport: Brazília-Dél-Korea (15), Tunézia-Svédország (17:15), Hollandia-Kazahsztán (19:30). B csoport: Magyarország-Norvégia (16:15), Paraguay-Oroszország (18:30), Kongói DK-Japán).  Július 22., C csoport: Üzbegisztán-Románia (15), Németország-Dánia (17:15), Argentína-Macedónia (19:30). D. csoport: Angola-Montenegró (16:15), Kína-Portugália (18:30), Franciaország-Horvátország (20:45).