Ifjúsági olimpia

2014-08-24 09:57

Bronzérmet nyert a vitorlás Vadnai Jonatán

Augusztus 24. Remekül vitorlázott a döntőben Vadnai Jonatán. Előtte a hetedik helyen állt, a fináléban negyedik lett, az összesítésben pedig értékes bronzérmet nyert. Ferenczi Melinda a nyolcas pályán nyolcadikként ért célba a 200 méteres síkfutásban.

Minden jó, ha a vége jó. Nandzsingba ellátogatott a szél, így végre lehetett vitorlázni. A versenyzőknek négy napjuk volt arra, hogy rápihenjenek a döntőre, mert a tíz selejtező etapból a hetedik futam óta egyet sem tudtak megtartani. Így az összetett versenyben való előrelépésre csupán a döntőben volt lehetőség. Az persze szintén csúszott egy napot a szélcsend miatt. Vadnai Jonatánnak nem indult jól az olimpiai verseny. Az első futamban huszonharmadik lett, a másodikban viszont már a jóval előkelőbb ötödik helyen ért célba. A második napon a tizenkettedik és a tízedik pozíciót szerezte meg, amelyet a harmadik napon a nyolcadik és a tizenegyedik hely követett. Majd jött a hetedik futam, amelyet megnyert, és összetettben feljött a hetedik helyre. Onnan várta a döntőt, amelyben negyedikként ért célba. És ez azt eredményezte, hogy végül bronzérmet nyerjen. Érdi Mária a döntőt a tizenkettedik pozícióból várta, az utolsó futamban harmadiknak érkezett, amivel egy helyet előrelépve, a tizenegyedik helyen fejezte be a versenyt. (Főoldali kép: optiworld.org) ATLÉTIKA Ferenczi Melinda révén A-döntővel kezdődött a mieink programja magyar idő szerint hajnalban az atlétikai stadionban. A Zalaszám-ZAC versenyzője jól lőtt ki a rajtgépből a 200 méteres síkfutásban, ám hiába szaporázta a lépéseit, nem tudott versenyben lenni az élen haladókkal. A nyolcas pályán versenyzett – 24,79-cel a nyolcadik is lett a felázott pályán. KERÉKPÁR A Megyaszai Lilla, Tolnai Zsanett, Móricz Dániel, Erdélyi Attila összeállítású négyes szerepelt a vegyes csapatok viadalán, amelyen – mindkét nemben – olimpiai krosszt és országúti mezőnyversenyt rendeztek. A mieink a szlovénokkal voltak nagy harcban, végük egy másodperccel kikaptak tőlük, és a 16. helyen végeztek. Az aranyat a csehek nyerték, majdnem másfél perccel voltak gyorsabbak a magyaroknál.