2024. április 27.

2014-09-15 21:27

Már megint matekozunk

A szlovénok nem nagyon akartak focizni, amivel rendesen meglepték a magyar lányokat, akik így 1-0-ás vereséget szenvedtek az U19-es Eb-selejtező második fordulójában. Van még némi remény a továbbjutásra, de borzasztóan nehéz lesz.

Munkatársunktól Az észtek elleni fölényes győzelem után (4-0) Szlovénia ellen is a három pont megszerzésére törekedett az U19-es lányválogatott Bükön, hiszen akkor a favorit belgák ellen a továbbjutás szempontjából már tét nélküli mérkőzés várt volna Turtóczki Sándor csapatára az utolsó fordulóban. Arról nem is beszélve, hogy a nyáron 6-0-ra sikerült nyerniük a lányoknak a szlovénok vendégeként, akik négyet kaptak a selejtező első játéknapján – az előjelek alapján tehát minden adott volt a sikerhez. A vendégek azonban alaposan meglepték a magyar lányokat, ugyanis meglehetősen kemény, olykor a sportszerűség határát súroló játékot mutattak be. Ez jellemezte mind a kilencven percet, az eső áztatta mély talajú pályán látottak csak nyomokban emlékeztettek futballmérkőzésre. A hazaiaknak három-négy alkalommal sikerült eljutniuk az ellenfél kapujáig, míg a szlovénoknak egyszer, viszont helyzetkihasználásuk tökéletesnek bizonyult: Predanic szerezte meg a 60. percben a vezetést. Jól őrizték előnyüket a vendégek, újabb gól már nem született, így 1-0-s vereség lett a vége. A 90. percben ráadásul a csapatkapitány, Kaján Zsanett megkapta második sárga lapját, így a belgák elleni sorsdöntő mérkőzésen nem számíthat rá az edző. - Nem a mi napunk volt a mai. Nem szeretnék kifogásokat felhozni, de mintha kicsit minden összeesküdött volna ellenünk - értékelt a mérkőzés után az mlsz.hu-nak Turtóczki. - A mély talajon önmagában is nehéz volt építkezni, az ellenfél taktikája pedig kizárólag arról szólt, hogy tönkretegye a mi játékunkat. A játékvezető nem volt kellően határozott, engedte a sportszerűtlenség határait feszegető stílust, mi pedig nem találtuk az ellenszert a szlovénok játékára, lövőhelyzetekig is alig jutottunk el. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, de még van hátra egy mérkőzés, amelyen mindent megteszünk a továbbjutásért. Ami akár még a vereséggel is összejöhet, ha az észtek négynél kisebb különbséggel legyőzik a szlovénokat, gólzápor esetén pontot kell szerezni a belgák ellen. Sokkal valószínűbb azonban, hogy a kelet-európaiak szerzik meg a három pontot, ebben az esetben verni kell a jóval erősebb belgákat, ami hármas körbeverést eredményezne. Gólkülönbségben a mieink sokkal jobban állnak a szlovénoknál. Eb-selejtező, 2. forduló Magyarország-Szlovénia 0-1 (0-0) Magyarország: Samu Anna - Vicsek Nóra, Bokor Adrienn, Viczai Katalin, Szabó Dorottya - Szabó Viktória - Farádi Szabó Edina, Görög Zsófia (Partin Nicole, 46.), Kaján Zsanett, Diószegi Fanni (Dencz Orsolya, 81.) - Csorbai Nikolett (Vidovenyecz Anna, 46.) A csoport állása: 1. Belgium 6 pont (5-0), 2. Szlovénia 3 (1-4), 3. Magyarország 3 (4-1), 4. Észtország 0 (0-5)