2024. március 19.

2015-01-17 14:36

Balszerencsés sérülés

Az ifjúsági fiúválogatott péntek este győzött első svájci edzőmérkőzésén. A kapusteljesítmény kiemelkedett, támadásban még össze kell csiszolódnia a társaságnak. Füzi Dániel pechesen megsérült.

UP-info Sikerrel kezdte meg svájci vendégeskedését az U19-es együttes, miután a péntek este vívott felkészülési meccsen kétséget sem hagyva győzte le a házigazdát. A válogatott edzőjének, Kopornyik Zsoltnak a beszámolója szerint a 24-20-as sikerrel zárult mérkőzés első félidejében fáradtság érződött a csapaton. A védelem a helyén állt, ám támadásban még van mit javulni. A balszélső Fekete Dávid nyolcszor talált be. A szünet jól jött, a pihenőt követően ugyanis tíz góllal is elhúzott a Gyurka János irányította válogatott, ám hullámvölgy következtében felzárkózott az ellenfél. Az edző kiemelte, hogy Pásztor Imre és Balogh Ákos is remekelt a kapuban, elöl azonban még érződött az összeszokottság hiánya (ahogy arról korábban írtunk, több új játékos is lehetőséget kapott). A mérkőzés negatív hozadéka, hogy Füzi Dániel szerencsétlenül megsérült, és bár törés nincs, a pontos diagnózist hétfőn, a további orvosi vizsgálatok után lehet tudni. Ma este, akárcsak pénteken, 20.30-tól mérkőzik meg a két válogatott. Svájc-Magyarország 20-24 (10-12) Wolhusen, játékvezetők: Henning, Meer (svájciak) Magyar gólszerzők: Fekete 8 (2), Ligetvári 4, Bartók 4, Bordács 3, Tóth 2, Deák 1, Füzi 1, Szilágyi 1. A magyar ifjúsági fiúválogatott kerete: Balogh Ákos, Bartók Donát, Bordács Bence, Deák Máté, Déber Bence, Faragó Tamás, Fekete Dávid, Füzi Dániel, Gábor Marcell, Hanusz Egon, Keresztes Péter, Ligetvári Patrik, Pásztor Imre, Szilágyi Dávid, Tóth Attila, Varjú Martin. Szövetségi edző: Gyurka János Edző: Kopornyik Zsolt. (A főoldali fotón Fekete Dávid, forrás: eurohandballpoland2014.pl.)