Vívás

2015-02-26 21:49

Újabb helyezés

A maribori kadet Európa-bajnokság harmadik napja sem hozott magyar érmet. A párbajtőröző Szőke Sára hetedik lett. A fiú kardozóknak már a harminckettő között véget ért a verseny.

PV/UP-info Még délután öt óra sem múlt, amikor a magyarok már befejezték a szereplésüket a maribori kadet Európa-bajnokság harmadik napján. A legjobb eredményt a párbajtőröző Szőke Sára érte el: hetedik lett.
szoke_sara_hunfencing
Az, hogy a leány párbajtőrözők versenyében lesz magyar a nyolcaddöntőben már azelőtt kiderült, hogy a lányok pástra léptek a 32 között. Szőke Sára és a kadet vb-ezüstérmes Nagy Kinga ugyanis egymás ellen vívott. Az asszót Sára nyerte 15-12-re. Ez után sem volt könnyű sorsolása, hiszen az orosz Jaszinszkaja következett, aki az előző körben búcsúztatta a csoportkörben legjobban teljesítő olasz Cagnint. Őt pedig a Vasas tehetsége ütötte el a továbbjutástól, miután kiélezett csatában legyőzte 15-14-re. Pedig még az ablakon keresztül a szemébe sütő nap is zavarta. A negyeddöntőben meg a német Mayer stílusa. Csak az asszó végén tudta megközelíteni, a 13-12-es győzelemnek viszont az ellenfél örülhetett. Nem sokon múlt, hogy Ladányi Nelli is nyolc közé jusson. 13-12-re vezetett a későbbi győztes, az olasz Isola ellen, de az ellenfél egyenlített, s közben lejárt a támadóidő. Jött a hosszabbítás, a szolnoki vívó volt a kedvezményezett, csakhogy az olasz talált, így ő ment tovább. A negyedik magyar lány, Fekete Laura a 32 között búcsúzott.

Eredmények. Kadet és junior Európa-bajnokság, Maribor. Kadet leány párbajtőr egyéni, 102 induló. A csoportmérkőzéseken: Nagy Kinga 5 győzelem/1 vereség, Szőke Sára 5/1, Ladányi Nelli 5/1, Fekete Laura 4/2. A 32 közé jutásért: Nagy-Fehrer (osztrák) 15:9, Szőke-Brych (lengyel) 15:6, Fekete-Zorman (szlovén) 15:11, Ladányi-Canalaz (szlovén) 15:9. A 16 közé jutásért: Szőke-Nagy 15:12, Ladányi-Favre (svájci) 15:14, Fekete-Mayer (német) 14:15. Nyolcaddöntő: Szőke-Jaszinszkaja (orosz) 15:14, Ladányi-Isola (olasz) 13:14. Negyeddöntő: Szőke-Maier (német) 13:15. Végeredmény: 1. Isola (olasz) , 2. De Marchi (olasz), 3.  Mayer (német) és Benea (román), …7. Szőke Sára (edző: Halla Péter, válogatott edző: Plásztán Attila), …12. Ladányi Nelli, …22. Nagy Kinga, …24. Fekete Laura.

A fiú kadet kardozóktól már a nyolc közé jutás is meglepetés lett volna, nemhogy az éremszerzés. A realitásoknak megfelelően Nagy Martin és Urbán Ádám már a 64 között búcsúzott, de Darkó Botondnak és Mészáros Balázsnak sem tartott tovább a verseny a harminckettőnél. Előbbi az ukrán Melniktől kapott ki 15-13-ra utóbbit az olasz Tricarico verte 15-12-re.

Kadet fiú kard egyéni, 67 induló. A csoportmérkőzéseken: Darkó Botond 5 győzelem/1 vereség, Mészáros Balázs 4/2, Urbán Ádám 4/2, Nagy Martin 3/3. A 32 közé jutásért: Mészáros-Verstrynge (spanyol) 15:10, Urbán-Arpino (olasz) 13:15, Nagy-Kindler (német) 12:15. A 16 közé jutásért: Darkó-Melnik (ukrán) 13:15, Mészáros-Tricarico (olasz) 12:15. Végeredmény: 1. Lohanov (orosz) , 2. Pozdnyakov (orosz) , 3. Bravo (spanyol) és Soler (francia) , …18. Darkó Botond, …27. Mészáros Balázs, …33. Urbán Ádám, …35. Nagy Martin.