Harmadik helyen zárta az U14-es leányválogatott a csapat Eb-selejtezőt
Az U14-es leány teniszválogatott a harmadik, míg a korosztály fiúegyüttese a hatodik helyen végzett a csapat Európa-bajnokság selejtezőjében, így egyik alakulatnak sem sikerült kiharcolnia a nyolcas döntőbe jutást.
Az Értékes Boglárka, Szabó Vivien, Szimandel Laura összetételű U14-es leány teniszválogatott a karlovaci csoportban szerepelt a csapat Európa-bajnoki selejtezők során. A mieink kezdésként 2–1-re legyőzték Ciprust, majd 3–0-ra kikaptak a németektől, és a harmadik helyért végül 2–1-re győztek a házigazda horvátok ellen. Mivel nem sikerült az első kettő között végezni, így a magyar együttesnek nem jött össze a nyolcas döntőbe kerülés.
Mindeközben a csehországi Rakovnikban szereplő U14-es fiúválogatott a hatodik helyen zárt a nyolcas selejtezőcsoportjában. A Czóbel Levente, Hajnal Borisz, Rekedt-Nagy Zoltán alkotta gárda a negyeddöntőben 3–0-ra vereséget szenvedett az olaszoktól, majd az 5-8. helyért zajló küzdelmekben hasonló arányban verte a letteket, az ötödik helyért pedig 2–1-re alulmaradt a hazai csehekkel szemben.
A hazai utánpótlás-válogatottak számára ezzel még nem ért véget a nyári csapat Európa-bajnoki szezon: július végén az U12-es, az U16-os és az U18-as nemzeti csapataink is elutaznak a sorozat selejtezőire.
(Kiemelt kép forrása: MTSZ)