2015-04-15 20:53

Továbbra is pont nélkül

Hiába vezetett 2-0-ra, végül 7-2-re kikapott a magyar U18-as fiúválogatott  Fehéroroszországtól a debreceni divízió I/A-s világbajnokságon. Miután a fehéroroszok sebességet váltottak, Glen Williamson csapatának nem volt esélye.

Pusztai Viola Mérgesek voltak a magyar U18-as jégkorong-válogatott tagjai az elszalasztott lehetőség miatt, hiszen győzni akartak Kazahsztán ellen. A harmadik harmadig úgy tűnt, sikerülhet,végül ismét vereség lett a vége. Arra viszont nem jutott túl sok idejük, hogy a sebeiket nyalogassák, mert egy napra rá a fehéroroszok ellen léptek jégre a debreceni divízió I/A-s világbajnokságon. A soros ellenfél rendkívül szoros meccset játszott hétfőn a dánokkal (csak hosszabbításban kaptak ki), amely a nyitónapon 9-1-re győzte le a magyar válogatottat. Glen Williamson legénysége viszont nem feltartott kézzel kezdte a meccset, hanem lövésekkel. Méghozzá veszélyesekkel, kár, hogy egyik sem akadt be a hálóba. Pedig Kiss Zsombor egyéni akciója, ahogy végigvitte a fehérorosz védők között a pakkot, igazán gólt érdemelt volna. Oszipkov hárította a kísérletet. Vizi Dániel kiállítását épp bőrrel megúszta a magyar csapat, mint ahogy Kiss Patrik büntetőpadozása alatt is mindig akadt valaki, aki mentett. Gáspár Máté ráadásul egy az egyben vihette az ellenfél kapujára a korongot, de a védő kiszorította a szélre, így csak passzolni tudott. Garát Zsombor lövését viszont védeni kellett. A következő felhördülést Péter Andor pimasz korongszerzése jelentette, de a helyzet kimaradt.
Szita Donát két gólt is szerzett, de ez sem volt elég a győzelemhez Forrás: MJSZ
Az ellenfél pillanatai következtek, kétszer is kapura küldték a pakkot. Az újabb próbálkozás előtt Szita Donát remekül nyúlt közbe bottal, és elvitte a korongot, majd kicselezve a fehérorosz védőt, közvetlen közelről lőtt. Gól. Ez volt az első harmad utolsó fontos momentuma, így 1-0-s vezetéssel mehettek szünetre a fiúk. A második harmad Gáspár Máté helyzetével indult, de nem volt erő a lövésében. A fehéroroszokéban igen, de az arra volt jó, hogy a magyarok ellentámadást vezethessenek, és Szita megszerezze második találatát. Sokáig azonban nem örülhetett válogatottunk a kétgólos vezetésnek, Pacenkin ugyanis egy percen belül szépített. Tovább nyomtak a beloruszok, amelynek meglett az eredménye: Bors Gergely hiába védett bravúrosan, Gavrilenko bekotorta a pakkot a kapuba. Sűrűn nyílt a magyar büntetőpad a következő percekben, Garát Zsombor és Szabad Kevin harminchárom másodpercig ráadásul együtt élvezhette a „vendégszeretét”. Nem mellesleg onnan nézhették, ahogy Szusko megszerzi a vezetést. Borsnak zsinórban négyszer kellett védenie, hogy ne legyen kettő a hátrány. Miután Bujnickit kiszórták, a magyar csapat előtt adódott lehetőség az egyenlítésre, de Oszipkov megvédte a „várát”. A fehéroroszok még ki sem egészültek, már egyenlő létszámban voltak a jégen: Szabó Dávidot kiállították. Kihasználva a kínálkozó alkalmat, újabb gólt szerzett az ellenfél. Ugyanazzal a lehetőséggel nem élt a magyar válogatott, sőt, az utolsó percekben még tovább nőhetett volna a különbség a két csapat között. De maradt a 4-2. Helyzetecskék akadtak a harmadik harmad elején, majd ajra emberelőnybe kerültek a fehéroroszok, sőt, kettősbe, amit góllal büntettek. A következő találatuk már egyenlő létszámban született, persze, így sem örültünk. Pláne annak, hogy állandóan melegen tartották a büntetőpadot a magyar fiúk, akkor éppen Horváth Bálint. Emberhátrányban kontrázhatott volna válogatottunk, de az ellenfél gyorsabban korcsolyázott, és nem teketóriázott akkor sem, amikor a hetedik gólját lőtte. Kiss Zsombor szépíthetett volna, de csak az oldalhálót rezegtette meg. Az újabb emberhátrányokat mindkét csapat kibekkelte, majd Szita Donát adott remek passzt a társnak, de a lövést védte a fehérorosz kapus. A végén még akadt néhány helyzetük a fehéroroszoknak, de maradt a 7-2. A harmadik vereségét is elszenvedte válogatottunk. Mayer Péter, a csapat edzője így látta: – Lebecsült minket az ellenfelünk, és elkönnyelműsködte a meccs elejét, mi pedig jól kezdtünk, és tettük a dolgunkat. A második harmadra már másképp jöttek ki, szinte gyorskorcsolya-versenyre késztettek minket. Az az egyik erősségük, s abban egyértelműen előttünk járnak. Annak eredményeként zsinórban jöttek a kiállítások, főleg a második harmadban, és azokkal a fehéroroszok rendkívül jól éltek. Négy gólt kaptunk emberhátrányban, egyáltalán nem tudtuk kihasználni az emberelőnyeinket, és ez bőven elég ahhoz, hogy sima vereség legyen a vége. A magyar korosztályos bajnokságokban a játékosok nem tapasztalnak akkora tempót, és akkora nyomás sincs rajtuk. Az ellenfeleink sokkal többször kerültek kiélezett helyzetekbe az előző években. Csütörtökön szünnap következik, a fiatalok videómítingen, illetve edzésen vesznek részt. A szakmai stáb csapatépítő programot is tervez, hogy pályán kívül is töltsenek némi időt. Pénteken Norvégia lesz az ellenfél, újra megpróbál a csapat pontokat szerezni. Fiú U18-as divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, Debrecen Magyarország−Fehéroroszország 2-7 (1-0, 1-4, 0-3) Dánia−Franciaország 4-1 (1-0, 1-1, 2-0) Norvégia−Kazahsztán később