2024. március 19.

2015-04-18 19:33

Zsebben az Eb-szereplés

A magyar válogatott fölényes, 33-18-as győzelmet aratott Törökország ellen az U19-es leány kézilabda Európa-bajnokság Helsinkiben zajló selejtezőjén. Ezzel gyakorlatilag továbbjutónak tekinthető.

reb Megerősítette a várakozásokat a pénteki találkozó a Helsinkiben zajló U19-es leány kézilabda Európa-bajnoki kvalifikáción, mivel Törökország magabiztosan győzte le a házigazda Finnországot (34-20). Az ifjabb Kiss Szilárd vezette magyar együttes pedig a lelátón mozizva szépen felkészülhetett a szombati, „félholdasok” elleni összecsapásra.
toth_gabriella_u20.info
Az első tíz-tizenkét perc az előzetes ellenfélmustra ellenére kiegyenlített küzdelmet hozott: Diószegi Nikolett két és Tóth Gabriella egy találatával hiába húztak el a mieink 3-0-ra, a törökök hamar egalizáltak. A 12. percben 4-4-et mutatott az eredményjelző, és érteni véltük, miért dicsérte a Kiss a riválist. Ráadásul a finnek ellen tízszer is eredményes Eif Sila Aydin ezúttal is pontosan célzott. Csakhogy Hámori Konszuéla, Tóth és Bouti Fruzsina gólja ellen egymaga kevés volt, ráadásul a félidő végéhez közeledve beállt Faluvégi Dorottya, és zsinórban háromszor vette be a török kaput. A másik oldalon Mistina Kitty szép védéseket mutatott be, Gercsó Nóra pedig két büntetőt is hárított, így már az első félidőt követően eldőlni látszott a csata (15-7). A második játékrész kezdetén Faluvégi ott folytatta, ahol abbahagyta (összességében nyolc per nyolcas lőlappal zárt), ráadásul Pásztor Noémi is betalált, így 18-7-es hátrányban, alig két perccel a második félidő kezdete után időt kellett kérnie a török edzőnek. Az sem segített a csapatán, amelynek meg kellett hajolnia a nagyobb tudású ellenfél előtt (33-18). Mivel a finnek az általunk könnyedén legyőzött törököknek sem jelentettek akadályt, nagy kockázat nélkül kijelenthető, hogy a magyarok végeznek a hármas csoport élén, biztosítva részvételüket a nyári, valenciai kontinensviadalon. Kevéssel a lefújást követően a szövetségi edző, ifjabb Kiss Szilárd így értékelt a honlapunknak: – Az első félidőben remekül védekeztünk, azt hiszem, az volt a kulcsa, hogy már ebben a periódusban jelentős előnyt tudtunk összeszedni. Nyolc góllal vezettünk az első félidő után, ilyenkor mindig kérdés, képes-e a csapat rátenni még egy lapáttal. Rájuk futottunk, meg tudtuk lepni őket, így eldőlt a találkozó. Végig fegyelmezettek voltak a lányok, elismerésem nekik. Nagyon örülünk a sikernek, mert a puszta eredmény ellenére nem rossz csapat a török, szerintem nincs ekkora különbség a két gárda között. A finnek ellen is győzelemre játszunk, csakis az lehet a célunk. U19-es leány kézilabda Európa-bajnokság, selejtező MAGYARORSZÁG-TÖRÖKORSZÁG 33-18 (15-7) Helsinki, játékvezetők: Manea, Iliescu (románok) MAGYARORSZÁG: Mistina, Gercsó, Győri (kapusok) – Pásztor 2, Hámori 5, Pintér 2, Diószegi 2, Ferenczy 1, Gerháth 1, Hársfalvi, Bouti 1, Csala 1, Tóth 7, Faluvégi 8, Élő 3, Horváth. Szövetségi edző: ifjabb Kiss Szilárd TÖRÖKORSZÁG: Yakar, Bas 1, Sarikaya, Meral, Tunc 2, Ahmadi, Aydin 5, Caliskan 6, Akas, Özkasikci, Uyan 4, Ak, Demirci, Durdu, Simsek, Öz. Hétméteresek: 7/5, illetve 4/2 Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0, 10. p.: 3-3, 15. p.: 7-4, 20. p.: 10-4, 25. p.: 11-6, 30. p: 15-7, 35. p.: 20-8, 40. p.: 23-10, 45. p.: 25-13, 50. p.: 26-15, 55. p.: 31-16. A csoport állása: 1. Magyarország 2 pont (+15), 2. Törökország 2 p (-1), 3. Finnország 0 p (-14). Következik Szombat, 11:30 Magyarország-Finnország További eredmények: 1. csoport: Montenegró-Izland 23-17 2. csoport: Csehország-Feröer-szigetek 26-18, Norvégia-Litvánia 30-20 3. csoport: Románia-Szerbia 25-17 4. csoport: Ukrajna-Lengyelország 31-27, Dánia-Fehéroroszország 35-22 7. csoport: Ausztria-Svájc 26-24