2024. április 27.

2015-08-02 20:40

Megvan az ötödik hely

Jól kezdett és jól hajrázott a magyar válogatott, így megérdemelten győzte le Izlandot. Azzal pedig megszerezte az ötödik helyet a B divíziós fiú Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor Jól kezdett a magyar válogatott, az izlandiak pedig valamiért sokat kapkodtak, így már az első negyed végére jelentősebb előnyt sikerült kiharcolni. A folytatásban állandósult a különbség, és bár a negyed hajrájára magára talált az izlandi együttes, így is nyolcpontos magyar vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. u18kosaroromA harmadik negyed egyértelműen az ellenfélé volt, az izlandiak visszajöttek a meccsbe, és egyetlen pontra zárkóztak fel. Így nyílttá vált a végjáték, és a záró negyed közepéig fej fej mellett haladtak a csapatok. Aztán új erőre kapott válogatottunk, Pongó Marcell ziccerével tízpontosra nőtt a különbség, az utolsó percekben pedig okosan őrizte előnyét a magyar csapat. Ferenczi Tamás együttese végül az ötödik helyen zárta az Európa-bajnokságot, amivel sikerült felülmúlni az előzetes terveket.

U18-AS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, AUSZTRIA Mérkőzés az 5-6. helyért Magyarország–Izland 84-75 (22-10, 23-27, 14-19, 25-19) Magyarország: Pongó 11, Horváth 14/9, Mócsán 23/9, Pápai 6, Rudner 8/3. Cs.: Durázi 6, Krnjajski 1, Demeter 7/3, Kiss 4, Doktor 2, Fülöp, Kucsora 2. Edző: Ferenczi Tamás.