2024. április 29.

2016-05-22 19:33

Rangadó a javából

Rendkívül izgalmas meccseket hozott a fiú vízilabdázók utánpótlás-bajnokságában a BVSC és az UVSE mindhárom összecsapása. Az ifjúságiak mérkőzésén öt másodperccel a lefújás előtt született a zuglóiak győztes gólja.

Pusztai Viola Remek hangulatot teremtettek a BVSC és az UVSE szurkolói a Szőnyi úti Laky Károly Uszoda lelátóján a fiú vízilabdázók utánpótlás-bajnokságának a rangadóján. A játéknap az ifjúságiak csatájával indult: a zuglóiaknak a négyes döntőbe jutásért úgy kellett a győzelem, mint falat kenyér, a lilák pedig azzal a tudattal szálltak medencébe, ha nyernek, akkor a KSI esetleges, egri botlása nyomán átvennék a vezetést. Teherrel a vállán mindkét csapat idegesen kezdte a mérkőzést, helyzetek sora maradt ki, így Szűcs Levente, a hazaiak vezetőedzője szokatlanul korán időt is kért. Ha kapufára játszanák a pólót, az UVSE rég vezetett volna, de miután gólra, így hat és fél percig egyik oldalon sem rezdült a háló. A hosszú csendet a zuglóiak törték meg, de ellenfelük kisvártatva ötméteressel válaszolt a góljukra. Az UVSE az utolsó másodpercekre emberhátrányba került, azt használták ki a hazaiak: két másodperccel a vége előtt, tetszetős góllal, újra megszerezték a vezetést.
A BVSC ifjúsági játékosainak öröme
A második negyed leginkább a védekezésről szólt, amely mindkét oldalon jól működött: a BVSC-sek többször is megelőzték az ellenfelet, míg az UVSE kiválóan blokkolt. Nemkülönben remekelt a kapuban a hazaiak csapatkapitánya Várhegyi Dániel, aki nagyban hozzásegítette csapatát ahhoz, hogy a lilák kétgólos vezetése után a harmadik negyed végén már 6-5 álljon az eredményjelzőn a BVSC-nek. Az utolsó játékrészben aztán – úgy tűnt–, a zuglóiak stabilizálják a vezetésüket, de nemhiába volt ez a meccs a 23. forduló egyik rangadója, hiszen kevesebb mint fél perccel a vége előtt Szentesi Dániel góljával egyenlítettek a lilák. Idő mégis maradt arra, hogy a zuglóiak otthon tartsák a három pontot, s miután emberelőnybe kerültek, Szűcs azonnal időt is kért, hogy megbeszéljék a nyerő taktikát. Sikerült, hiszen Pintér Ákos öt másodperccel a végső dudaszó előtt betalált, és beállította a 10-9-es végeredményt. „Nagyon jó meccs volt” – állapította meg a lelátón mellettem ülő Horkai György utánpótlás szövetségi kapitány, amivel a felnőttválogatottban is bemutatkozott, 19 éves Nagy Ádám is egyetértett, bár amiatt némileg csalódott volt, hogy korábbi csapattársai végül vesztesen szálltak ki a medencéből. Nemkülönben ült ki csalódottság az UVSE kitűnőségének, Szatmári Kristófnak az arcára, aki a meccs után így értékelt: – Nagyon készültünk a mérkőzésre, hazai pályán 6-5-re nyertünk a BVSC ellen, így tudtuk, mivel állunk szemben. Az előző meccsünkön nagyon nem ment az emberelőnyös játék, így arra különösen koncentráltunk, mégis a találkozó végefelé talán három-négyet is kihagytunk zsinórban, amiből az ellenfél kontrázott, és élt a hibáinkkal. A BVSC kapujában remeklő Várhegyi Dániel érthetően széles mosollyal az arcán idézte fel a meccsen történteket: – Egész héten erre a meccsre készültünk, rengeteget videóztunk, elemeztük az újpestiek játékát, és úgy gondolom, sikerült megtalálni az ellenszerét. Egymást spannoltuk fel, elmentünk közösen vacsorázni, összetartáson vettünk részt, szóval az egész csapat érdeme a győzelem, illetve, hogy nekem is jól ment a védés. Pénteken a KSI-t is meg akarjuk verni, és ha sikerült, akkor tuti a helyünk a négy között. A nézőtéren ülők némileg kicserélődtek a gyermekcsapatok meccsére, de a hangulat ugyanolyan maradt, mint az ifjúságiakén. A hazai szurkolókat hidegzuhanyként érhette, hogy az UVSE a második negyedben már négy góllal is vezetett, hiszen a BVSC eddig csupán egy vereséget szenvedett a bajnokságban és fej-fej mellett haladt a KSI-vel a bajnoki cím felé. Bár a harmadik negyed közepén felcsillant a remény, hogy a zuglóiak egyenlítenek, netán megfordítják a meccset,  végül nem történt meg. Az UVSE 10-6-ra, nyert, s mivel a KSI legyőzte az Egert, a BVSC lépéshátrányba került. Persze, még így is a két csapat pénteki találkozója dönthet a bajnoki cím sorsáról. A serdülőcsapatok mérkőzése legalább annyi izgalmat hozott, mint az ifjúságiaké, azzal a különbséggel, hogy a hazaiak csupán az első percben vezettek, utána csak az egyenlítésig jutottak. Igaz, harmadszor az akkor sikerült, amikor már úgy tűnt, az UVSE megnyeri a meccset. Másfél perccel a vége előtt mégis 11-11 állt az eredményjelzőn, bár alig fél percig, mert a lilák ismét átvették a vezetést, és azt már nem is engedték ki a kezükből: 12-11-re nyertek. A zuglóiak négyes döntőbe jutása így sincs veszélyben, és valószínűleg a négyes döntő elődöntőjében lehetőségük lesz visszavágni az UVSE-nek. A mérkőzéseken készült képek ITT megtekinthetők.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ BVSC-Zugló–UVSE 10-9 FIÚ SERDÜLŐBAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ BVSC-Zugló–UVSE 6-10 FIÚ GYERMEKBAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ BVSC-Zugló–UVSE 11-12