2024. május 8.

2016-08-15 20:59

Rekord gólokkal

Minden eddiginél több percet töltöttek a pályán az U20-as fiatalok a labdarúgó NB I 5. fordulójában, akik meg is hálálták a bizalmat: két gól, egy gólpassz és egy kiharcolt büntető szerepel a nevük mellett. Négyen először léptek pályára az új idényben, ketten abszolút újoncként.

Lakner Gábor A labdarúgó NB I 5. fordulójában 8 csapatban 18 U20-as játékos 1204 percet játszott, utóbbi adat magasabb az előző négynél. Az eddigi rekordot az első játéknap tartotta 1119 perccel, az új csúcs 85 perccel magasabb. A fiatalok meg is hálálták a bizalmat, többen is főszerepet játszottak. A forduló slágereredménye a 3-1 volt, a hat mérkőzésből három is azzal ért véget. Közéjük tartozott az Újpest–Gyirmót összecsapás, melyen a hazai csapatban Pávkovics Bence (19) végig pályán volt a védelem tengelyében, Tóth Patrik (20) pedig az utolsó tíz percre szállt be. A vendég együttes ezúttal fiatalok nélkül állt fel, és kapott ki újra. A Honvéd–Paks összecsapás is 3-1-gyel zárult, melyben főszerepet játszott Gazdag Dániel (20). A hazaiak 0-1-ről fordítottak, a középpályás pedig előbb kiharcolta az egyenlítést érő tizenegyest, majd a harmadik találat az ő beadásából született. Gazdag végigjátszotta a mérkőzést, akárcsak Koszta Márk (19). A vendégcsapatban Lenzsér Bence (20) végig pályán volt, Fejős Áron (19) és Jelena Richárd (18) 22 percre, az élvonalbeli újonc Szalai András (18) 10 percre szállt be, de ők sem tudtak segíteni csapatukon. Fejő szabadrúgásból próbált szépíteni, de a kapus hárította a próbálkozását. A harmadik 3-1-es végeredmény a Haladás és a Diósgyőr találkozóján született, és itt is főszereplő volt az egyik fiatal. A hazai csapatban Polgár Kristóf (19), Hegedűs János (19) és Rácz Barnabás (20) is végig pályán volt, utóbbi szerezte a harmadik szombathelyi gólt. Neki ez már a második találata volt az idényben, elsőként duplázott az U20-asok közül. Tóth Máté (18) öt percet kapott a győztes csapatban, a vendég együttesben Kitl Miklós (19) 86 percen át játszott. A DVSC–MTK mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult, a vendégek idei első találatát a sérülés miatt a 22. percben pályára lépő Vogyicska Bálint (18) fejelte a kapuba. Korozmán Kevin (19) 81 percet töltött a pályán, és bár közel járt a gólhoz, csupán az oldalhálót zörgette meg. A debreceni csapatban nem szerepelt U20-as labdarúgó. A forduló legnagyobb meglepetését a Vasas okozta, amely 2-1-re győzött az FTC vendégeként. A hazai csapatban először játszott az élvonalban Csernik Kornél (18), aki azért került be a kezdőcsapatba, mert Radó András megsérült bemelegítés közben. Végigjátszotta a mérkőzést, és nem rajta múlt, hogy a Vasas elvitte a három pontot a Népligetből. A győztes gárdában Vida Máté (20) és Szivacski Donát (19) kilencven percet töltött a pályán. A végére hagytuk a Videoton–Mezőkövesd összecsapást, hiszen azon nem szerepelt U20-as futballista, ahogy azt előre borítékolni lehetett.

HÉTRŐL HÉTRE 1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott. 2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott. 3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott. 4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott. 5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott. ♦♦♦ U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Rácz Barnabás (Haladás) 2 gól, Hegedűs János (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Vogyicska Bálint (MTK) 1 gól ♦♦♦ A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Gazdag Dániel (Honvéd) 450 perc, Polgár Kristóf (Haladás) 450 perc, Szivacski Donát (Vasas) 450 perc, Lenzsér Bence (Paks) 450 perc. 5. Koszta Márk (Honvéd) 444 perc, 6. Korozmán Kevin (MTK) 399 perc, 7. Kecskés Ákos (Újpest) 360 perc, Vida Máté (Vasas) 360 perc, 9. Rácz Barnabás (Haladás) 357 perc, 10. Pávkovics Bence (Újpest) 276 perc, 11. Nemes Milán (Diósgyőr) 270 perc, 12. Szatmári István (MTK) 194 perc, 13. Hegedűs János (Haladás) 180 perc, 14. Vogyicska Bálint (MTK) 164 perc, 15. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 16. Sallói Dániel (Gyirmót) 90 perc, Csernik Kornél (FTC) 90 perc, 18. Kitl Miklós (Diósgyőr) 85 perc, 19. Szegi Vince (Gyirmót) 71 perc, 20. Jelena Richárd (Paks) 65 perc, 21. Tóth Patrik (Újpest) 25 perc, 22. Katona Máté (MTK) 20 perc, 23. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 24. Takács Roland (MTK) 12 perc, 25. Jancsó András (Haladás) 11 perc, Kleisz Márk (Vasas) 11 perc, 27. Szalai András (Paks) 10 perc, 28. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 29. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, Tóth Máté (Haladás) 6 perc, 31. Murka Benedek (Vasas) 3 perc