2024. április 28.

Öttusa

2016-09-12 19:27

Majdnem dobogó

Bár a helyezés alapján nem tartozott az éremért harcolók közé, mégis egész nap közel volt a tűzhöz a Boros Alexandra, Simon Sarolta alkotta leányváltó a kairói junior öttusa-világbajnokságon, majd végül a negyedik helyet szerezte meg.

reb „Olimpiai központ, hatalmas, minden egy helyen van, de még az egyes helyszínek között is busszal közlekedünk” – adott képet Kállai Ákos utánpótlás-kapitány a kairói versenyterepről, ahol az év utolsó jelentős utánpótlás-eseményét, a junior-világbajnokságot rendezik. A viadal a leányváltók küzdelmével indult, amelyben a Boros Alexandra, Simon Sarolta kettős képviselte a magyar színeket.
simon_sarolta_mosz
Ahogyan a kapitány megjegyezte, a páros érdekes napot zárt, hiszen bár napközben a helyezés alapján egyik szám után sem tartozott az élmezőnybe, végig harcban állt a dobogós helyekért. S valóban: a vívás után a hetedik, az úszást követően pedig a nyolcadik volt a staféta a szét nem szakadó mezőnyben. Csakhogy következett a lovaglás, amely Kállai szavaival élve nagyon elszórta az embereket. A Boros, Simon duó 283 pontot ért el, amely a negyedik helyet jelentette a lovas számban. „Azt gondoltam, hogy úgy alakul, mint az Európa-bajnokságon, és sikerül a dobogóra érni a lányoknak – jegyezte meg a szakember, s csak emlékeztetőként mondjuk: akkor győzött a duó. – Saci jó pozícióban adta át a váltót, csakhogy Szandi olykor nem jól vette a fordulókat, kicsit elfáradt a végére, s befogta őt a nagyon jól futó fehérorosz versenyző. Egyelőre csalódottak a lányok, még beszélgetnünk kell a történtekről, hogy ne vigyünk magunkkal semmit az egyéni versenyre.” Kállai hozzátette, a mindig problémás vívásban Simon ezúttal remekelt, Boros viszont ötlettelenül mozgott a páston, ami „nem fér bele”. Kedden a fiúváltó versenyével folytatódik a junior-vb. Korábbi anyagunk a vb-ről: előzetes

JUNIOR ÖTTUSA-VILÁGBAJNOKSÁG, KAIRÓ Leányváltó. 1. Oroszország (Popatova, Szerkina) 1355, 2. Olaszország (Frezza, Prampolini) 1345, 3. Fehéroroszország (Praszjancova, Szilkina) 1332, 4. Magyarország (Boros Alexandra, Simon Sarolta) 1321