2016-11-04 19:29

Az első juniorsiker

A férfi-juniorválogatott harmadik nekifutásra megszerezte első győzelmét a felnőtt élvonalban, Gyurka János együttese kilenc góllal múlta felül a Balmazújvárost.

Lakner Gábor A Balatonfüredtől szerdán elszenvedett háromgólos vereség annyira felpaprikázta a férfi-juniorválogatottat, hogy két nappal később kilenc góllal múlta felül a Balmazújvárost. Ahogy a lányok szereplését, a fiúkét is olyan módon követjük, hogy főszereplőt kérünk fel „különtudósítónak”. Most az öt gólig jutó Mikita Bence beszél a meccsről:
gyurka_janos_csehp01
„Az eredmény ellenére egyáltalán nem mondanám simának a mérkőzést, végig fej fej mellett haladtak a csapatok. Azonban kitűnően felkészültünk, és kézben tudtuk tartani az irányítást. A védekezésünk volt a meghatározó, az első félidőben annak köszönhetően tudtunk sok könnyű gólt  szerezni. A rendezett védekezés ellen is megtaláltuk az ellenszert, sok keresztmozgással szétszedtük a falat. Úgy érzem, támadásban én is hozzátettem a csapat teljesítményéhez, amit lehetett, a helyzeteimet nagyrészt belőttem. Maximálisan persze nem vagyok elégedett a játékommal, de ahhoz képest, hogy ez volt a második NB I-es meccsem, nem sikerült rosszul. Kellett a lelkeknek a győzelem a szerdai vereség után, nagyon örültünk a sikernek, most kitűnő a hangulat a csapatban.” Ahogy az irányító is mondta, a szünetben még csak három góllal vezetett a juniorválogatott, a csapatok 15-12-es állással vonultak pihenőre. Aztán a hajrára megnőtt a különbség, és egy híján tíz lett közte: 30-21-re győzött Gyurka János együttese, amelyből minden mezőnyjátékos a kapuba talált. A csapat továbbra is nélkülözte két kulcsemberét, a felnőttválogatottba meghívott Győri Mátyást és Juhász Ádámot. A harmadik fellépésen azonban nélkülük is megszületett az első siker. A junior kézilabda-válogatottak amolyan fél évadot játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így természetesen az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE U21-es válogatott–Balmazújváros 30-21 (15-12) Balatonboglár, játékvezetők: Becker, Lippert (németek) JUNIORVÁLOGATOTT: Balogh, Pásztor, Ulicsinyi (kapusok), Varjú 6, Hanusz 1, Fekete 2, Török 2, Mikita 5, Szilágyi 1, Déber 1, Ligetvári 4, Kovács M. 1, Szita 1, Schmid 3, Gábor 2, Dávid 1. Szövetségi edző: Gyurka János BALMAZÚJVÁROS: Bagi, Pajkó (kapusok), Szimovics 1, Temesvári 2, Korsós 1, Balázs 4, Katzirz, Vranacs 5, Bali 1, Vaknovics 4, Veres 1, Tomics, Teleki, István 2. Edző: Füzesi Ferenc