2016-12-11 15:54

Mári a negyediken

Érdi Mária összetettben a negyedik helyen végzett az év utolsó vitorlázó Világ-Kupa-versenyén Melbourne-ben, ahol a tizennyolc éves olimpikon futamot is nyert a Laser Radial hajóosztályban.

Lakner Gábor Az ausztráliai Melbourne partjainál rendezték meg az év utolsó vitorlázó Világ Kupa-versenyét, ahol a Laser Radial hajóosztályban elindult a 18 éves olimpikon, Érdi Mária is. A magyar versenyző hosszú edzőtáborozás és két kisebb ausztrál verseny után állt rajthoz. A célja az első tízbe kerülés volt, ami az idei eredménysora alapján egyáltalán nem tűnt elérhetetlennek.
The Sailing World Cup Final presented by Land Rover will draw 2016 to a close with over 200 competitors from 31 nations set to race across Melbourne's St Kilda foreshore and adjacent waters from 4-11 December. Sailors in ten Olympic classes and an Open Kiteboarding competition will compete for bragging rights heading into the new Olympic quadrennial as well as a share of the $200,000 AUD prize pot.
Mári az első nap két futamán a tizedik és tizenharmadik helyen ért célba, összetettben így a tizenegyedik helyről várta a folytatást. A harmadik futamon aztán nagyot lépett előre, nagyszerű versenyzéssel győzött a riói olimpiai bajnok Marit Bouwmeester és az ausztrál Ashley Stoddard előtt. A negyedik futamon a negyedik helyen futott be, azzal az összetett verseny negyedik helyére ugrott előre. Azt követően is lendületben maradt, a harmadik versenynapon előbb a második, majd a hatodik helyen ért célba, így továbbra is az összetett lista negyedik helyén állt. A teljes mezőnnyel lebonyolított futamok utolsó napján háromszor rajtoltak el a hajók, Mári pedig előbb a tizenegyedik, majd kétszer a negyedik helyen ért célba. Azzal az összetett lista ötödik helyén végzett, így részt vehetett a legjobb tíz versenyző dupla pontszámával rajtoló döntő futamában. Az éremfutamon ötödikként haladt át a célvonalon, azzal egy helyet előbbre lépve az összetett negyedik helyén végzett. Az olasz Silvia Zennarót előzte meg, aki a Medal Race-en kilencedikként futott be. Kettejük között pontazonosság alakult ki, olyankor a sorrendet az dönti el, hogy kinek volt jobb futameredménye. Márpedig Mári megnyerte a harmadik futamot, sőt második helye is volt, míg az olasz harmadiknál előbb egyszer sem ért célba. Érdi Mári az idén az ötből négy Világ Kupa-versenyen is részt vett. A sorozat remekül leírja fejlődését: Miamiba még nem hívták meg, Hyeres-ben becsülettel helyt állt, Weymouthban futamot is nyerve résztvevője lehetett az éremfutamnak és nyolcadik helyen végzett. Ugyanezt a végeredményt érte el Csingtaóban, most pedig újabb futamgyőzelemmel, a Medal Race-en előbbre is lépve szerezte meg a negyedik helyet. A magyar reménység a Világ-Kupa sorozat lezárása után sem tér haza a déli féltekéről. Az új-zélandi Aucklandbe utazik, ahol a jövő héten kezdődik az ifjúsági világbajnokság, amelyen címvédőként vesz részt.