2017-02-14 18:22

Rangadók fordulója

A KSI háromból háromszor legyőzte a BVSC-t, az FTC az ifjúsági és a gyermek vízilabda-bajnokságban is jobbnak bizonyult az UVSE-nél.

Pusztai Viola Mindhárom korosztályos fiú vízilabda-bajnokságban történtek helycserék, de az élen állók a 11. fordulóban sem vesztették el veretlenségüket. Dióhéjban így foglalhatók össze a hétvégén történtek, de nézzük meg bővebben is, mi történt a mérkőzéseken. Ifjúsági bajnokság
A KSI mindhárom bajnokságban legyőzte a BVSC-t Forrás: ksipolo.com
Rangadónak indult, de tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt a KSI SE és a BVSC-Zugló mérkőzése az ifjúsági bajnokságban. A tabella élén álló központi sportiskolások a második játékrész közepén már 7-1-re vezettek, s a vasutasok a folytatásban sem tudtak közelebb kerülni hozzájuk. A KSI 13-5-re nyert, Bányai Márk 72 százalékkal védte csapata kapuját. Mindeközben a Vasas ugyancsak magabiztosan győzte le 13-3-ra a DVSE-t, így a harmadikról fellépett a tabella második helyére, s három pontos előnyre tett szert a BVSC-vel szemben. Az UVSE beérhette volna pontszámban a BVSC-t, de nem tudott élni a lehetőséggel. A negyedik helyen álló lilák otthon játszottak „derbit” az ötödik FTC-vel, amely a második és a harmadik negyedben feléjük kerekedett, s végül 11-7-re nyert is. Így jelenleg mindkét csapatnak 24 pontja van. A hatodik Eger és a nyolcadik Szentes szoros meccset játszott egymással. A második negyed elején még 5-5 volt az állás, ez után az egriek elhúztak három góllal, s bár a szentesiek kapaszkodtak, a hazaiak 12-11-re nyertek. A hetedik Honvéd 13-10-re győzött a Tatabánya ellen. A fiú ifjúsági bajnokság állása 11 forduló után 1. KSI SE 33 pont, 2. Vasas SC 30 pont, 3. BVSC-Zugló 27 pont, 4. UVSE 24, 5. FTC 24, 6. ZF-Eger 21, 7. Racionet Honvéd 18, 8. Szentes 12, 9. Szombathely 9, 10. Tatabánya 9, 11. DVSE 9, 12. Kaposvár 6, 13. Szeged 5, 14. Szolnok 1 Serdülőbajnokság A serdülők bajnokságában a tabella élén álló UVSE-t nem tudta megfogni az FTC. A lilák az első negyedet 6-2-re nyerték, így a folytatás hiába hozott kiegyenlítettebb eredményt, Benczur Márton együttese 16-11-re nyert. A KSI és a BVSC mérkőzése a nagyszünetben még 4-4-re állt, a negyedik negyedben azonban már hárommal is vezettek a központi sportiskolások, s végül 8-6-ra győztek.
Az UVSE a serdülőbajnokságban továbbra is hibátlan Forrás: uvse.hu
Nagyot hajrázott a Debrecen, miután a Vasas a harmadik negyed végén már 10-6-ra is vezetett ellenük. Az angyalföldiek azonban a folytatásban sokáig nem találtak a kapuba, a DVSE pedig egy gólra zárkózott. Kemény Kristóf együttese végül megtörte a gólcsendet, s bár a meccs lefújása előtt még egyszer betaláltak a vendégek, a piros-kékek 11-10-re nyertek. Ezzel feljöttek a negyedikről a harmadik helyre. Ami nem sikerült a Debrecennek, az összejött a Szentesnek az Eger ellen. Utóbbi a harmadik negyed végén még 12-9-re vezetett, de a szentesiek két és fél perc alatt nemcsak egyenlítettek, de át is vették a vezetést. Bár még több mint öt perc vissza volt a mérkőzésből, több gól már nem esett, így a Szentes 13-12-re nyert, s helyet cserélt a DVSE-vel a tabellán. A Honvéd magabiztosan győzte le 16-9-re a Tatabányát, s ezzel egy helyet előre lépve, három pontra került az ötödik helytől. A fiú serdülőbajnokság állása 11 forduló után 1. UVSE 33 pont, 2. KSI SE 30 pont, 3. Vasas 25 pont, 4. BVSC-Zugló 24, 5. Szentes 21, 6. DVSE 20, 7. Racionet Honvéd 18, 8. FTC 17, 9. ZF-Eger 15, 10. Szolnok 11, 11. Kaposvár 6, 12. Szombathely 5, 13. Szeged 3, 14. Tatabánya 0 Gyermekbajnokság Háromból három, azaz a gyermekbajnokságban is diadalmaskodott a KSI a BVSC ellen, méghozzá 14-6-ra. Az FTC már második a tabellán, miután remek harmadik negyeddel 11-7-re felülmúlta az eddig előtte álló UVSE-t. A Szentes a gyermekbajnokságban is egy góllal, 9-8-ra nyert az Eger ellen, a Vasas 13-10-re győzte le a DVSE-t, míg a Honvéd 20-14-re a Tatabányát. A fiú gyermekbajnokság állása 11 forduló után 1. KSI SE 33 pont, 2. FTC 30 pont, 3. UVSE 28 pont, 4. BVSC-Zugló 24, 5. Szentes 21, 6. Vasas SC 20, 7. Racionet Honvéd 18, 8. Szolnok 18, 9. Szeged 11, 10. DVSE 7, 11. ZF-Eger 6, 12. Kaposvár 6, 13. Tatabánya 6, 14. Szombathely 0 A részletes eredmények a megfelelő fülre kattintva ITT megtekinthetők.