Atlétika

2017-06-20 14:45

Fiatalok „csúcsformában”

Fiatal atlétáktól volt hangos a mátyásföldi Ikarus-centrum. A kétnapos junior (U20)- és U23-as országos bajnokságon 30 szakosztály sportolói 73 versenyszámban mérték össze képességeiket, Az idősebb korosztályban 19, a fiatalabbak között 18 aranyérmet osztottak ki; hét versenyző mindkét korcsoportban felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Kovács Máté A viadalon a Budapest Honvéd atlétái szerezték a legtöbb bajnoki címet (11), a képzeletbeli tabella második helyén – 7 elsőséggel – a kaposvári Favorit AC zárt, majd a Dobó SE következett 6 arannyal. A szombathelyiek – tavaly az év utánpótlás-sportolójának választott ifjú klasszisa – Halász Bence három számban is győzni tudott (súly, kalapács, diszkosz). Nála is eredményesebb volt azonban a Budapesti Honvéd futója, Nádházy Evelin: ő 200 és 400 méteren is elsőként ért célba, továbbá tagja volt a 4x100-as és 4x400-as váltóban aranyérmet szerző stafétának. A kétnapos versenyen több fiatal egyéni csúcsa, illetve idei legjobbja is megdőlt. A juniorkorosztályban Máté Tamás, a 19 esztendős keszthelyi sprinter például sosem teljesítette még gyorsabban a 100 m-t a mostani 10,61-es idejénél, míg ugyanebben a számban a lányok mezőnyében – akárcsak tavaly – a zalaegerszegi Csóti Jusztina lett úgy, hogy a 11,88 az idei legjobbja. Az 5000 méter két döntőjében szintén egyéni legjobbal értek célba a győztesek: a fiúk mezőnyében a békéscsabai Diószegi Dávid (15:46,25), míg a lányok között a debreceni Mezei Sára Dorottya győzött (18:04,58). A távolugrásban rekorddöntéssel zárult mindkét nem viadala: a kaposvári Székács Máté 705-ös, a kecskeméti Lesti Diána pedig 638-as ugrással állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

hhh
hhh
Feltétlenül említést érdemel, hogy az U23-asok mezőnyében a már méltatott Nádházy Evelin 200 méteren 23,93-as időt futott, az egerszegi Szűcs Valdó pedig 13,95-tel lett az első 110 m gáton.  A debreceni Kozák Luca a két legrövidebb távon egyaránt a leggyorsabb volt; síkon 11,66-tal, gáton pedig 13,31-gyel ért elsőként a célba, míg a székesfehérvári Szabó Dániel 10,45-ös egyéni legjobbjával nyerte meg a 100 m síkot. A törökszentmiklósi Szilágyi Réka idei legjobbjával győzött gerelyhajításban (57,85), Halász Bence 73,55-ig jutott kalapácsvetésben, s nyert szombathelyi klubtársa, Pásztor Bence előtt (71,63). A szintén a Dobó SE színeiben versenyző Gyurátz Réka ebben az évben most hajította a legmesszebbre a kalapácsot (69,90), magabiztosan megelőzve az ugyancsak vasi Völgyi Helgát (51,78). A két korosztály idei legjelentősebb nemzetközi viadalait júliusban tartják: az U23-asok a lengyelországi Bydgoszczban, az U20-asok az olaszországi Grosettóban szerepelnek Európa-bajnokságon. További korosztályos híreink ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalon.