2024. április 27.

2017-07-28 22:24

Drámai győzelem

Fináléba jutott U16-os leány-kosárlabdaválogatottunk az EYOF-on, miután a négy között fordulatokban gazdag mérkőzésen legyőzte Törökország csapatát. Mészárosné Kovács Andrea csapata szinte végig hátrányban volt az elődöntőben, de a páros negyedekben jól teljesített, és az utolsó tíz percben átrohant ellenfelén.

L. S. Nem volt kérdés, hogy a törökök elleni elődöntő az eddigi legnehezebb mérkőzésük lesz kosaras leányainknak az EYOF-on. Ilyen küzdelemre azonban vélhetően senki sem számított. A komoly tét mindkét csapat játékán meglátszott már az első percekben, ideges, pontatlan kezdésnek lehettünk szemtanúi. Abból ráadásul a vendégek jöttek ki jobban: 8-2-re elhúztak, majd a rövid szünetig tovább növelték az előnyüket, tíz minutum elteltével 21-11 állt az Egyetemi Kiscsarnok eredményjelzőjén, nem ide...

Jár a taps a válogatottnak és a közönségnek is - fantasztikus teljesítmény volt mindkét fél részéről Fotó: gyor2017.hu
A folytatás már biztatóbb volt, noha a második negyed elején tovább nőtt a különbség. Ám sikerült rendberakni a védekezést, futószalagon jöttek a magyar kosarak. A nagyszünetre ugyan négy pontos hátránnyal (29-33), de megmaradt esélyekkel vonulhatott válogatottunk. A harmadik etapot aztán ismét elbukta Mészárosné Kovács Andrea együttese, de a két csapat közti különbség csak egy ponttal nőtt. Ugyan volt kilenc is közte, a végére sikerült ötre zárkózni (41-46), így a döntés az utolsó negyedre maradt. A záró tíz percben kiszakadt a zsák mindkét oldalon, de szerencsére a mi zsákunkban több volt. Alig öt perc volt hátra, amikor Angyal triplájával egyenlítettünk (50-50), de akkor még tartották a lépést a törökök. A véghajrára viszont elfogytak, előbb Dombai pontjainak köszönhetően néggyel húztunk el, majd Angyal újabb hármasával eldöntötte az mérkőzés sorsát (62-55). A vége 65-57, őrült mérkőzésen vívta ki a magyar U16-os leányválogatott a finálét, ahol a spanyol–német-párharc győztesével találkozik.

EYOF, LEÁNYKOSÁRLABDA Elődöntő Magyarország–Törökország 65-57 (11-21, 18-12, 12-13, 24-11) Legjobb dobók: Angyal Barbara 16, Tóth Franka 14, Dombai Réka 12

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.