2017-12-11 14:23

Reménységek diadala

Két győzelemmel, egy vereséggel és tornagyőzelemmel zárta a lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenyét a fiú ifjúsági kézilabda-válogatott. Gyurka János csapata a házigazdák elleni, mindent eldöntő találkozón hét góllal győzött.

B. V. – utanpotlassport.hu A hétközi edzőtábor után Lengyelországban szerepelt a fiú ifjúsági kézilabda-válogatott az Olimpiai Reménységek Versenyén. Gyurka János csapata a házigazda mellett a szlovák és a cseh korosztályos együttessel találkozott. Jól kezdte a viadalt: az első napon szoros meccsen legyőzte a szlovák válogatottat. A félidei kétgólos előnyt a második játékrészben megőrizte a társaság, végül 29–27-re győzött. A mieink közül a legeredményesebb Bálint Bence volt hét találattal.

Elsőként zárt a lengyelországi ORV-n a fiú ifjúsági válogatott Forrás: MKSZ
A folytatás kevésbé sikerült, a szlovákok után a csehekkel már nem bírtak a mieink. A forgatókönyv hasonlóan alakult, mint az előző napon, csak éppen fordított előjellel. A rivális vezetett kettővel a szünetben, és előnye kitartott a végéig, így az utolsó fordulóban a százszázalékos hazaiak ellen csak győzelemmel volt esélye a magyar csapatnak az aranyéremre. Az pedig ennek megfelelően játszott. Az első félidő szoros küzdelme után (16–15), a második harminc percben bedarálta a lengyeleket. A hétgólos siker pedig tornagyőzelmet ért, miután a körbeverésben a magyar csapat gólkülönbsége volt a legjobb az élen álló hármasból. Az aranyérem mellett egyéni címeket is gyűjtöttek a mieink: Bálint Bence 24 góllal a torna gólkirálya lett, míg Győri Kristófot a viadal legjobb kapusának választották.

OLIMPIAI REMÉNYSÉGEK VERSENYE, SZCZYRK (LENGYELORSZÁG) Magyarország–Szlovákia 29–27 (15–13) Magyarország: Ágoston, Győri (kapusok), Bálint B. 7, Bodnár, Czakó 3, Dely, Draskovics 5, Gál D. 3, Holdosi, Hornyák B. 2, Kovács G. 1, Papp B., Papp K., Tóth P. 4, Tóvizi 1, Vajda 3. Edző: Gyurka János. Szlovákia: Luba, Vasil (kapusok), Bogar 2, Chalabala 3, Cvicela 2, Fech 5, S. Kiss, Melich 1, Modrovsky, Moravcik 2, Ochaba, Ostrihon, Polak 1, Prevaj 3, Salgo, Schmiedt 7, Sloboda 1, Vasil. Edző: Heine Ernst Jensen Kiállítások: 14, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2 Csehország–Magyarország 25–23 (13–11) Csehország: Brezina, Cab, Drbohlav, Erbes 1, Flajsar, Hofirek, Janda, Krusbersky, Kupa 9, Mizera 1, Noworyta 2, Ockovic, Piroch 2, Sachl, Sedlak 3, Vaclav. Edző: Michal Balharek Magyarország: Ágoston, Győri (kapusok), Bálint B. 7, Bodnár, Czakó 2, Dely 1, Draskovics 3, Gál D. 2, Holdosi 1, Hornyák B., Kovács G., Papp B. 2, Papp K. 1, Tóth P. 1, Tóvizi, Vajda 3. Edző: Gyurka János Kiállítások: 2, ill. 10 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 2/1 Lengyelország–Magyarország 27–34 (15–16) Lengyelország: Baliga 2, Dadej 6, Dekarz, Dzialakiewicz 4, Jakubowski 1, Jedraszyczk 6, Jonca, Luks, Matlegsa, Scislowicz 2, Skraburski, Stefani, Stolarski 1, Styrcz 1, Wadowski, Walach, Wojdan 4. Edző: Piotr Obrusiewicz Magyarország: Ágoston, Győri 1 (kapusok), Bálint B. 10, Bodnár, Czakó 4, Dely, Draskovics, Gál D., Holdosi, Hornyák B., Kovács G. 1, Papp B. 4, Papp K. 3, Tóth P. 3, Tóvizi, Vajda 1. Edző: Gyurka János Kiállítások: 12, ill. 16 perc Hétméteresek: 6/3, ill. 3/2 A végeredmény: 1. Magyarország, 2. Csehország, 3. Lengyelország, 4. Szlovákia

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.