2014-11-08 17:33

Hangolás a vébére, tornagyőzelemmel

Győzelemmel zárta az U20-as férfi jégkorong-válogatott a budapesti Négy Nemzet-tornát. A szlovénok ellen 4-2-re nyert a csapat, s végül a tornagyőzelmet is begyűjtötte. Járt a jutalom a fiúknak a meccs után.

Pusztai Viola Szombaton nem egyszerű korán kelni, az ébredést viszont két dolog is segítette: a jó erős eszpresszó és az U20-as férfi jégkorong-válogatott meccse a szlovénok ellen. A két csapat játékosai közül utóbbiak tűntek álmosabbnak, de ezt a Megyeri úti jégcsarnokban nem sokan bánták. Azért az ellenfél játékosai között is akadt hajnali pacsirta, aki mindjárt az első negyed elején lövéssel kínálta meg a magyar kapust, de az úgy kapta el a korongot a lepkéssel, mintha pillangót fogott volna. Ezután a szlovén játékosok hosszú ideig csak nyomozták a korongot, de egyikőjük sem bizonyult Columbónak, mert rendre a kapusuk fülelte le a lövést. Pedig a magyar fiúk rendesen foglalkoztatták, Galló ütötte is a jeget, amikor már a sokadik próbálkozás sem a hálóban kötött ki. Szabó Krisztián szemfülessége kellett ahhoz, hogy a mezőnyfölény góllá változzon: tökéletes ütemben nyúlt bele a szlovén passzba, s lőtte be közelről a pakkot. A játékrész mégsem magyar előnnyel zárult, miután egy perccel a vége előtt Vincectől a védők nem tudták elvenni a korongot, ő pedig Kornakker mellett a hosszúba lőtt.
Kocsis Ferenc Forrás: icehockey.hu
A második harmad elején ismét védekezésre kényszerültek a vendégek, s mindent bedobtak, hogy megakadályozzák a magyarok újabb találatát. A huszonkettes játékos konkrétan saját magát vetette a korong útjába, ezt nem sokkal később Terbócstól is láthatta a szép számú közönség. Igaz, tőle mást is: emberelőnyben gólt lőtt. Eseményből és magyar lövésből sem volt hiány a következő percekben, s szépen kidolgozott akció után Jászai ütötte messziről a kapura a korongot, amelybe Schmál még beleért, és betalált. Az ellenfél ekkor kapust cserélt, de megváltást ő sem hozott az egy divízióval feljebb játszó együttesnek: kisebb bunyó alakult ki a jégen, a bulit a felezővonalhoz vitték a bírók, Erdély Csanád a korongot megszerezve szinte rárobbant a szlovén kapura, a helyzetet pedig Kocsis Ferenc értékesítette. Előbbit nem sokkal később nem megengedett testjáték miatt kiállították, de még emberhátrányban is növelhette volna válogatottunk az előnyét. Bár az igazsághoz tartozik, ha Kornakker nem véd kétszer egymás után hatalmasat, a szlovénok is szépíthettek volna. A harmadik harmad előtti szünetben a Tankcsapda dalai szórakoztatták a drukkereket, a „hadd fájjon” felszólítást Erdély vette a legkomolyabban, ha Trebócs ütőjének egyáltalán rosszul esett, ahogy a büntetőpadról felkorcsolyázva átgázolt rajta. A hatos számú játékos egyébként az előző játékrészben egyet el is tört – kicsi a bors, de erős. A 4-1-es vezetés tudatában azért alábbhagyott az iram, de így is akadtak szemet gyönyörködtető, felhördülésre okot adó pillanatok. A végére pedig jutott némi izgalom is: Hamvai Szilárdért aggódott a lelátó közönsége, aki hosszasan feküdt a jégen mozdulatlanul, egyesek szerint úgy, mint Peter Griffin szokott a Family Guy-ban egy-egy sérülés után. Szerencsére, mire az orvosi stáb átcsúszkált a másik oldalra, a játékos már talpon, azaz korcsolyaélen volt. A mérkőzés utolsó momentuma a szlovénoké lett: emberelőnyt kihasználva szépítettek tizennégy másodperccel a vége előtt. A magyar U20-as válogatott 4-2-re nyert, ami egyben tornagyőzelmet is ért. A kemény munka pedig jutalmat érdemelt, amely brownie formájában érkezett az öltözőbe. A harmadik gól szerzője, Schmál Kristóf így értékelt honlapunknak a mérkőzés után: – Nagyon jól kezdtük a meccset, rengeteg lövésünk volt, és sok ütközés. Nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, ezáltal sok korongot dobtak el, és ezt kihasználva gólokat tudtunk szerezni. A találatom előtt Reisz Áron erős nyomást gyakorolt az ellenfél játékosára, elvettük a korongot, amelyet sikerült feladni Jászai Dávidnak, keresztbe. Ő rálőtte a kapura, én beleértem, és kötényben betaláltam. Erős tornán vagyunk túl, a csapaton belül nagy volt az összhang, egységesen álltunk ki minden mérkőzésre, amelyek jól szolgálták a vb-re való felkészülést. Kocsis Ferenc csatlakozott: – Sikerült a meccsre felpörögnünk, azt hittem, hogy fáradtabbak leszünk, de ez egyáltalán nem látszott a csapaton. Szép győzelemmel zártunk, most már előre nézünk, jön a felkészülés a vb-re, amelyen jól akarunk szerepelni. A gólom előtt rögtönöztünk, a szlovénok senkit sem állítottak rám, Csani könnyen el tudta hozni a bulit, és azonnal sprintelt a kapura. Kettő az egyes szituáció alakult ki, s bár nem volt előre begyakorolt figura, edzésen azért már elég sokszor megcsináltuk. Négy Nemzet Tornája, férfi U20-as viadal. Budapest, Megyeri úti jégcsarnok. Magyarország–Szlovénia 4-2 (1-1, 3-0, 0-1) Gólszerzők: Szabó Krisztián, Terbócs István, Schmál Kristóf, Kocsis Ferenc, ill. Luca Vincec, Tilen Kalan Az ellenfelek egymás elleni eredményei: Olaszország–Szlovénia 4-3 (hosszabbításban), –Franciaország 4-2; Szlovénia–Franciaország 4-2. A torna végeredménye 1. Magyarország 6 pont 2. Olaszország 5, 3. Szlovénia 4, 4. Franciaország 3