2016-08-02 22:11

Gyógyírgyőzelem

Szépen felállt a padlóról az férfi-juniorválogatott a dániai kézilabda Európa-bajnokságon, s szinte végig vezetve 37-31-re nyert Hollandia ellen az alsóház első mérkőzésén. Szerdán szintén este nyolctól Macedónia lesz az ellenfél Vamdrupban.

reb A vasárnapi komoly pofonra kettőt alhattak a magyar férfiválogatott tagjai, mielőtt újra pályára léptek a Dániában zajló junior kézilabda Európa-bajnokságon. Mint ismert, Gyurka János együttese a kontinensviadal nyitányán nyolcgólos vereséget szenvedett Horvátországtól, s bár a Svédország elleni brusztos sikerrel visszahozta a reményt, azt a német henger szertefoszlatta (22-30).
gyori_matyas
A csapat legjobbjainak egyike, Győri Mátyás arról beszélt a honlapunknak, hogy a legjobb nyolc között akarták folytatni, bár tudták, nem lesz könnyű továbblépni a négyesből. A remek átlövő azt is leszögezte, hiába csak a 9-16. helyért érdekelt a két éve U18-as Eb ezüstöt nyert, tavaly pedig vb-tizedik gárda, a viadal végéig motiváltan küzdenek. A középszakasz első találkozóján, a hollandok ellen mutathatták meg az elszántságot. A narancsmezesek ellen harminc perc alatt nyolc gólig jutó Győri vezetésével döntően a magyar csapat játszott előnyben, s többször ültek Bartók Donát kemény átlövései is. Amikor viszont nem sikerül betalálni a fal felett, gondot okozott a visszarendeződés, a hollandok többször is könnyű gólt szereztek. A 21. percben Fekete Dávid találatával az addigi legnagyobb vezetés, 13-10-es állás alakult ki, a holland tréner rögvest időt is kért. Kevéssel a lefújás előtt ismét villant Bartók olykor félelmetes balja, s már 18-14-et mutatott az eredményjelző. A lelátóról ekkor ismét felhangzott a hang, amely korábban a védekezésre buzdította a társulatot: „már csak egy perc van hátra, húzzátok ki”. Nem sikerült, kétszer is bevette Rózsavölgyi Gergely kapuját a rivális, így a szünetre kettőre olvadt a fór (18-16).
bartok
bartok
A fordulás után felváltva estek a gólok, ahogyan az a kezdő sípszótól látható volt, ez a mérkőzés nem elsősorban a védekezésről szólt. A magyarok viszont többször találtak, a Kovács Márk szemfüles labdalopása teremtette ziccer, majd Győri újabb értékesített hetese a 28-22-et jelentette. Állandósult Juhász Ádámék fölénye, s összességében nem fért kétség a sikerhez. A 37-31-es győzelem azért is szép teljesítmény, mert Hollandia a csoportjából továbbjutó Dániával és Norvégiával azonos pontszámmal végzett, csak rosszabb gólkülönbsége miatt került az alsóházba. Szerdán ugyancsak este nyolctól a középszakasz zárásán Macedónia ellen lép pályára a válogatott Vamdrupban. „Kellemetlen, gyors, kreatív játékosok alkotta ellenféllel találkoztunk, amely ugyebár a tornán megverte Norvégiát is – méltatta értékelésében a riválist Gyurka János szövetségi edző. – Még mindig elkövettük a hibáinkat, támadásban olykor idő előtt lőttünk el helyzeteket, de ezt a nagy akarásnak tudom be. Összességében támadásban pontosabban kézilabdáztunk, mint korábban, a küzdeni tudás és a csapategység vitt minket győzelemre. A csoportkör befejezése után természetesen beszélgettünk a fiúkkal, de még nincs itt az ideje mérleget vonni. Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik nem azt hozzák, amit várni lehetne tőlük… Bár, ez nem is jó kifejezés: mondjuk úgy, akinek beragadt a formája. Most új könyvet nyitottunk, szeretnénk kihozni a helyzetből a maximumot.” A korábbi anyagainkat itt olvashatja: előzetesMagyarország–HorvátországMagyarország–Svédország,Magyarország–Németország, Győri Mátyás

FÉRFI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA A 9-16. helyért, 1. forduló, 2. csoport Magyarország–Hollandia 37-31 (18-16) Vamdrup Játékvezetők: Hermann, Madsen (dánok) Magyarország: Rózsavölgyi, Balogh (kapusok), Bartók 7, Fekete 2, Füzi, Gábor 1, Győri 12 (5), Hanusz 3, Juhász 4, Kovács M. 4, Ligetvári 1, Mikita 1, Sinkovits, Tóth 1, Varjú 1. Szövetségi edző: Gyurka János Hollandia: van den Beucken, Verbeij (kapusok), De Jong, De Maat 1, Elissen 5, Jaspers, Jerry 7, Kooijman 6, Michielsen, Poot 1, Postel, Rombouts, Smit 1, Smits 5, Ten Velde 5, Van Offeren. Szövetségi edző: Monique Tijsterman Kiállítások: 12, ill., 12 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5 A csoport másik mérkőzésén: Svédország–Macedónia 27-22 (17-12) A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont (68-60), 2. Svédország 2 (56-53), 3. Hollandia 2 (64-67), 4. Macedónia 0 (52-60) További eredmények: Az 1-8. helyért, 1. csoport Izland–Lengyelország 36-24 (21-14) Spanyolország–Franciaország 27-21 (16-11) A csoport állása: 1. Izland 3 (64-52), 2. Spanyolország 3 (55-49), 3. Franciaország 2 (55-47), 4. Lengyelország 0 (44-70) Az 1-8. helyért, 2. csoport Horvátország–Norvégia 35-27 (16-12) Dánia–Németország 27-26 (12-12) A csoport állása: 1. Németország 2 (55-49), 2. Horvátország 2 (57-56), 3. Dánia 2 (49-49), 4. Norvégia 2 (50-57) A 9-16. helyért, 1. csoport: Szerbia–Oroszország 40-34 (19-18) Svájc–Szlovénia 31-22 (15-11) A csoport állása: 1. Svájc 3 (60-51), 2. Szerbia 3 (69-63), 3. Szlovénia 2 (54-56), 4. Oroszország 0 (59-72)