2016-08-17 16:32

Háromból három

Ciprus a második félidőben két (!) gólt dobott a magyar ifjúsági fiúválogatottnak, és összesen is csak hatot szerzett, így nem fért kétség Imre Vilmos együttesének a sikeréhez (34-6) a várnai B csoportos Európa-bajnokságon.

reb A kézilabda-világeseményeken megszokott színvonalon rendkívül megterhelőnek ígérkezett volna, hogy sorozatban harmadik meccsére készültek az ifjúsági fiú-kézilabdázók Bulgáriában. Csakhogy a Várnában zajló B csoportos kontinensviadalon a magyarokkal eddig egy kalap alatt sem említhető ellenfelek kerültek Imre Vilmos szövetségi edző csapatának az útjába, és a sormintát Ciprus sem törte meg. csapatA kis szigetország két vereséget szenvedett eddig, s nem volt kérdés, hogy a harmadik is elkövetkezik Rózner Kevinék ellen, ennek csupán a mértéke volt az. A szövetségi edző egyébként Koszovóhoz hasonló játékerejű gárdának várta a ciprusiakat (a koszovóiak ugyebár 41-18-ra kaptak ki a magyaroktól). Az aktuális rivális azonban a keddi riválisnál is könnyebb akadályt jelentett: a 16-4-es félidei eredmény még nem tetszett brutális különbségnek, csakhogy az ellenfél semmit sem tudott javulni a második felvonásra, s mindössze két (!) gól dobott, így a végeredmény 34-6 lett. Kecskeméti Tamás egymaga több gólt szerzett, hetet, mint az ellenfél, de a hatig jutó Szita Zoltán is elemében érezte magát. Csütörtökön jól megérdemelt pihenőnapot kapnak a csapatok, a szusszanást követően pénteken este hattól Ukrajna következik. „Reális a különbség a két csapat között – indította értékelését Imre Vilmos szövetségi edző. – Aki valaha kézilabdázott, az tudja, mennyire nem könnyű ilyen halogatós stílusú ellenfél ellen játszani. Talán most hagytuk ki a legtöbb ziccert az Európa-bajnokságon, amely intő jel a folytatásra. Örülök annak, hogy összességében végig koncentráltunk, viszont annak nem, hogy ezek a mérkőzések nem készítenek fel minket a folytatásra. Lesz dolgunk a csütörtöki edzésen, mert nem az általunk gondolt, magas és lassú játékosok alkotta Ukrajna vár ránk. Ügyesek és gyorsak a kézilabdázóik, senki sem mehet biztosra ellenük.” Rossz hír továbbá, hogy az első félidőben megsérült Máthé Dominik, s bár a szakember kezdetben nem hitte nagyon komolynak az esetet, a második játékrészben már nem szerepelhetett, s még fájlalja a vállát. Korábbi cikkeink: előzetes, Magyarország–Örményország, Magyarország–Koszovó

FIÚ IFJÚSÁGI B CSOPORTOS KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, VÁRNA Csoportkör, 3. forduló MAGYARORSZÁG–CIPRUS 34-6 (16-4) Játékvezetők: Jovchev, Jonchev (bolgárok) MAGYARORSZÁG: Andó, Deményi (kapusok), Borzas 2, Horváth 4, Kecskeméti 7, Kerkovits, Kiss 2, Máthé, Orbán 2, Rosta 1, Rózner 3, Somogyi 2, Spekhardt 3, Szita 6, Szöllősi 2, Ubornyák. Szövetségi edző: Imre Vilmos. CIPRUS: Argyou, Chadjisavva, Charalampous, Chatzigiannis 1, Constantinou, Fekkas 1, Fesias, Hadjiandreas Hadjidaki, Ioannou 2, Karaiskakis, Papalambriou, Stylianou, Tikkas, Toufexis 2, Voudaskas. Szövetségi edző: Kostakis Orfanou Kiállítások: -, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1 A magyar csapat további menetrendje Augusztus 19. 18.00 Magyarország–Ukrajna Augusztus 20. 18.00 Magyarország– Macedónia Augusztus 21. helyosztók