2024. április 23.

2017-05-09 20:01

Vác leküzdve

A hétvégi junior Bajnokok Ligája-győzelem után újabb értékes sikert aratott a korosztályos női kézilabda-válogatott: hátrányból fordítva múlta felül 34-33-ra az Ipress Center-Vác felnőttcsapatát Balatonbogláron. Különtudósítónk ezúttal Schatzl Natalie volt.

reb Erőltetett, ám az eredményeket nézve kellemes menetben vannak a junior női kézilabdázók, hiszen azt követően, hogy pénteken-szombaton Budapesten, a frissen életre hívott junior Bajnokok Ligája négyesdöntőjében diadalmaskodtak, a lányok együtt készülnek Balatonbogláron.

schatzl_natalie
A társaság rendszerint hétfőn és kedd délelőtt gyakorol az aktuális felnőttcsapat ellen a kedd délutáni felkészülési mérkőzésre, ezúttal azonban együtt maradt a mag, mert az Ipress Vác-Center és szerdán a Kisvárda vár rá. Noha a Vác elleni kezdésben döcögött a játék, s a félidőben még 19-16-ra vezettek a vendégek, a mérkőzést aztán az utolsó pillanatokban szerzett góllal 34-33-ra megnyerte Hajdu János szövetségi edző csapata. A számokat ezúttal Schatzl Natalie, a Nemzeti Kézilabda Akadémia szélsője tölti meg tartalommal. „A múlt heti mérkőzések sokat kivettek belőlünk, így fáradtan, figyelmetlenül kezdtünk – kezdte „különtudósítását”. – Hátul sem álltunk össze igazán, ráadásul kapufákat lőttünk, ziccerek maradtak ki, a Vác  pedig nagy tempóban kezdte a meccset. Azért a szünet előtt sikerült valamelyest felzárkóznunk, de még így is három góllal vezettek a félidőben. A második harminc percben rendbe szedtük a védekezést, utolértük a váciakat, és fej fej mellett haladtunk. Az utolsó másodpercekben sikerült megnyerni a meccset, örülünk az értékes sikernek.” A társaság marad a Balaton-parton, hiszen holnap, szerdán délután négytől a Kisvárda ellen játssza az utolsó felnőtt élvonalbeli gárda elleni felkészülési mérkőzését. A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalon. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Ferencváros 17-28 Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász 30-31 Juniorválogatott–Siófok 26-28 Juniorválogatott–Békéscsaba 33-26 Juniorválogatott–Mosonmagyaróvár 27-30 Juniorválogatott–MTK Budapest 30-32 Juniorválogatott–Érd 29-29 Juniorválogatott–Győri Audi ETO 24-31 Juniorválogatott–Budaörs 29-27 Juniorválogatott–DVSC-TVP Juniorválogatott–Kispest

A NŐI JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Magyarország–Ipress Center-Vác 34-33 (16-19) Balatonboglár, játékvezetők: Rontó, Szanyi. Juniorválogatott: Bino, Dányi, Herczeg, Suba (kapusok), Háfra 4, Hornyák 5, Klujber 11, Kuczora, Márton 4, Román 3, Schatzl 2, Szabó, Tóvizi 5, Vörös. Szövetségi edző: Hajdu János Vác: Arenhart, Balog (kapusok), Bagi 1, Basic, Farkas V. 1, Hámori 1, Helembai 3, Jovetics 2, Kácsor 4, Radosavljevic 3, Soós 10, Sziráki, Szondi, S. Temes 6, Vukcsevics 2. Edző: Szilágyi Zoltán Kiállítások: 8, ill. 4 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3