2024. április 23.

2017-05-10 18:43

Vereség a végére

Utolsó mérkőzésünkön szó szerint elverte a junior-leánykézilabdázókat a soros NB I-es ellenfél, a Kisvárda: a félidőben még 20-18-ra vezető korosztályos csapat 37-31-ra kapott ki az utolsó, felnőttek elleni felkészülési meccsén.

reb Hosszú út végére értek a junior női kézilabdázók, hiszen Hajdu János szövetségi edző csapata szeptemberben lépett először pályára felnőtt élvonalbeli együttes ellen, most pedig, májusban, az utolsó találkozóját is lejátszotta, a Kisvárda ellen.

juniorlanyok
Az elmúlt napok sem voltak könnyűek a csikócsapatnak, hiszen egy hete is NB I-es találkozón szerepeltek az U19-esek, majd junior Bajnokok Ligája négyes döntőben játszottak (és győztek), hogy aztán tegnap a Vácot múlják felül. A mostani, Kisvárda elleni mérkőzést is jól kezdte a társaság, a félidőben 20-18-ra vezetett. Csakhogy a második félidőben keményen kezdtek kézilabdázni a vendégek – Hajdu szerint túl keményen is –, és „szétverték” a juniorokat, akik végül 37-31-es vereséget szenvedtek. A korosztályos alakulat mind a 14 felnőttélvonalban szereplő gárdával megmérkőzött, a mérleg négy győzelem, egy döntetlen és kilenc vereség. A csapat házi gólkirálylány Klujber Katrin lett. A számoknál sokkal fontosabb azonban, hogy a juniorok hasznos tapasztalatokat szereztek, és rutinosabban várhatják a nyári celjei U19-es Európa-bajnokságot. A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalon. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Ferencváros 17-28 Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász 30-31 Juniorválogatott–Siófok 26-28 Juniorválogatott–Békéscsaba 33-26 Juniorválogatott–Mosonmagyaróvár 27-30 Juniorválogatott–MTK Budapest 30-32 Juniorválogatott–Érd 29-29 Juniorválogatott–Győri Audi ETO 24-31 Juniorválogatott–Budaörs 29-27 Juniorválogatott–DVSC-TVP Juniorválogatott–Kispest Juniorválogatott–Ipress Center-Vác

A NŐI JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Magyarország–Kisvárda 31-37 (20-18) Balatonboglár, játékvezetők: Hantos, Rózsahegyi