2015-04-17 20:47

Búcsú a divíziótól

A norvégok ellen sem sikerült nyernie az U18-as jégkorong-válogatottnak a debreceni divízió I/A-s világbajnokságon. A 4-1-es vereség megpecsételte a magyar csapat sorsát: az utolsó fordulótól függetlenül kiesett a csoportból.

Pusztai Viola „Mindenképpen kevesebb kiállítást kell kapnunk a norvégok ellen, mint az előző meccseken, ha szeretnénk életben tartani az esélyeinket. Magunkat kell adnunk, sok energiával, nagy küzdéssel. Minden meccsen egyre jobbak vagyunk, még ha az egyelőre nem működik is hatvan percen át, de a játékunk sokat fejlődött, és pont arról szól ez az egész" – nyilatkozta Glen Williamson szövetségi kapitány a jégkorongblog.hu-oldalon az U18-as jégkorong-válogatott negyedik mérkőzése előtt. A debreceni divízió I/A-s világbajnokságon még pont nélkül álló magyar csapatnak nem indult jól a találkozó: alig telt el egy perc, Gulliksen találatával már vezettek a norvégok. Horváth Bálint ígéretes helyzetet hagyott ki, ugyanazt a szívességet nem tette meg Granholm, aki a nyolcadik percben kettőre növelte az ellenfél előnyét. A norvégok a biztos vezetés birtokában sem engedték át a teret a magyar válogatottnak, amely teljesen beszorult a harmadába. Kiss Bencének volt dolga rendesen a kapuban, és a védők figyelme sem lankadhatott. A meccs hajrájában, emberhátrányban Kiss Zsombor előtt adódott lehetőség, aki egészen a kapuig vitte a pakkot, de nem sikerült a hálóba juttatnia. A kiállítást kivédekezte a magyar csapat, de nem sokkal az első harmad vége előtt újabbal „gazdagodott”: Tóth Gergely szabálytalan testjáték miatt kezdhette meg korábban a szünetet, ami átnyúlt a második játékrész kezdetére.
Szita Donát élvezte a norvégok elleni meccset és gólt is szerzett Forrás: MJSZ
Megúsztuk a kiállítást, sőt, Sági Martin löketét védenie kellett Opsahlnak. A válasz sem maradt el, Kiss Bence bravúrral ütötte el a korongot, mielőtt a kapuba esett volna. Egyre többet jutott el az ellenfél harmadáig Glen Williamson legénysége, Szita és Gáspár remekül játszott össze, de csak oldalról rezegtették meg a hálót. A másik oldalon Jörgensen előtt adódott hatalmas lehetőség, de remekül védekeztek a magyarok. Sőt, az ellentámadásból Sándor Flórián került helyzetbe. A mérkőzés ezen periódusában felpörgött a játék, a magyarok egyre több akciót vezettek. Nagyon nem hiányzott az újabb kiállítás, főleg azért, mert Péter Andor csak pár másodpercig ült a büntetőpadon: a norvégok harmadszor is betaláltak. És nem sok hiányzott a negyedik góljukhoz sem, de védett a kapuvas. Hamarosan először került emberelőnybe a magyar csapat, azonban csak Szita Donát lövése jutott el a kapuig, pontosabban a kapusig. Durvaságért mindkét oldalról kiállítottak játékost. A norvégoktól kettőt is, de Kiss Bence akkor védett óriásit, amikor már egyenlő létszámban voltak a csapatok és az ellentámadásból is ekkor született gól, Szita Donát révén. A fehérváriak játékosa már a harmadik találatát szerezte a világbajnokságon. A harmadik harmad Szabó Dávid veszélyes lövésével indult, és több helyzetet is kialakított a magyar válogatott, de a hátrányt nem tudta csökkenteni. Viszont egyre több kiállítást kapott: először Garát Zsombor kényszerült a büntetőpadra, s bár Christensent is kiküldték a bírók, Péter Andor szintén szabálytalankodott, így emberelőnyről álmodni sem lehetett. Viszont legalább norvég gól nem esett. Péter duplázott, sőt, triplázott, kár, hogy ez nem a góljai számára vonatkozik, hanem a kiállításaira. Kiss Zsombor viszont szemfülesen szerezte meg a pakkot, és lőtt kapura, de már kiszorított helyzetből. Nem úgy a norvég játékos, akinek próbálkozását Kiss Bencének kellett hatástalanítania, majd hatalmas bravúrt bemutatnia. Fordult a kocka, Stipsiczék kerültek emberelőnybe: Opsahlnak Garát és Vizi lövését is védenie kellett. A következő percekben nagyobb izgalmat csak Vizi kézsérülése okozott, aki az utolsó percekre, amikor a válogatott ismét emberelőnyben, sőt, a kapus lehozatalával kettős fórban játszott, már visszatért. Ami bejött a kazahok ellen, azaz, hogy gólt szerzett a magyar csapat, most elmaradt. A norvégok kihasználták az üres kaput, és 4-1-re módosították az állást. Ezután kapust cseréltek, s bár Lillegrendnek akadt dolga, százszázalékos maradt. A magyar válogatott tehát a negyedik meccsét is elveszítette, és miután pontszámban csak Kazahsztánt érheti be, az egymás elleni eredmény viszont nem nekünk kedvez, az utolsó fordulótól függetlenül búcsúzott a divízió I/A osztálytól. A találkozó után Mayer Péter, edző így értékelt: − A tornán meccsről meccsre jobban játszottunk, ami egyértelműen mutatja a csapat fejlődését. Fel tudnak nőni a színvonalhoz. Arra viszont ölelésen kívül nem adnak semmi mást, a végső sorrend a pontokon múlik. Sajnos, az már ma eldőlt, hogy kiestünk a csoportból, de a franciák ellen egyértelmű célunk, hogy ne fejezzük be nyeretlenül a tornát. Ezért meg fogunk tenni mindent. Az ellenfeleink régebben járnak ezen az ösvényen, persze, meglepetéseket lehetett volna okozni, például a kazahok ellen. A dánok és a fehéroroszok egyértelműen jobbak. Norvégia papíron vastagon jobb, de az a pályán nem látszott. Egy-egy villanásból lőtték meg azt a három góljukat, amivel uralták a meccset. A találkozó után a szurkolók megtapsolták a gyerekeket, és elhangzott a „szép volt fiúk” is, ami a 16-17 éves srácoknak jólesett. A magyar csapat gólját szerző Szita Donát így látta: − Igaz, hogy kikaptunk 4-1-re, de örülök, hogy magas színvonalon tudtunk játszani, és felvettük a versenyt a norvégokkal. Fizikailag semmi gondunk nem volt, apró dolgokon múlott, hogy kikaptunk. Védekezésben van még mit fejlődnünk, de hangsúlyozom még egyszer, nagyon közel voltunk hozzájuk. Az ebben a divízióban szereplő csapatok már csaknem a világelithez tartoznak, a magyar jégkorong az utánpótlásban még soha nem volt ilyen magasan. Tapasztalatszerzésnek remek volt, nagyon szerettünk volna bennmaradni, jó eredményt elérni, sajnos, nem sikerült. A magyar válogatott szombaton 16.30-tól a franciák ellen zárja a debreceni világbajnokságot. Fiú U18-as divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, Debrecen Magyarország−Norvégia 1-4 (0-2, 1-1, 0-1) Dánia−Kazahsztán 5-2 (3-0, 1-1, 1-1)