2016-10-25 18:50

Megvan az első siker

Megszerezte első győzelmét a junior-leányválogatott, miután 33-26-ra felülmúlta a Balatonboglárra 13 játékossal érkező EUbility Group Békéscsaba kéziseit. „Különtudósítónk” ezúttal a saját teljesítményével nyolc gólja ellenére sem teljesen elégedett Klujber Katrin.

reb Egy sima és két szoros vereséget követően ezúttal megízlelhette a győzelem ízét a női felnőtt kézilabda-bajnokságban „félig” szereplő junior-leányválogatott. Hajdu Jánosék ellenfele az NB I-ben utolsó, öt bajnokit követően még pont nélküli Békéscsaba volt, amelynek kispadján igazán márkás tréner, a férfiakkal olimpiai negyedik Skaliczki László ül. A mérkőzésről ezúttal Klujber Katrin számolt be honlapunknak.
klujber_katrin_csehp04
„Az első félidő szoros volt, talán kicsit nem is vettek minket komolyan – kezdi a fineszes jobbszélső. – Vezettünk, aztán felzárkóztak. Később viszont összeállít a védekezésünk, figyeltünk a ziccerek értékesítésére. Mindegyik meccsnek úgy állunk, hogy nyerni akarunk, és itt a második félidőben, négygólos vezetéskor érezhettük, hogy most sikerülhet is.” Az első harminc percet követően 17-14-re vezetett a csikócsapat, a vége pedig egészen sima, 33-26 lett. A prímet az egyaránt nyolc gólig jutó Hornyák Bernadett és Klujber (két dunaújvárosi) vitte. „Teljesen azért nem vagyok elégedett a teljesítményemmel. Az elején vagy három ziccert kihagytam, de utána már jobban koncentráltam.” Ha a program nem változik, a juniorválogatott majdnem egy hónap múlva, november 22-én, a Mosonmagyaróvár ellen lép pályára. A junior kézilabda-válogatottak amolyan fél évadot játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így természetesen az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott˜–Ferencváros Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász Juniorválogatott–Siófok

A NŐI JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE U19-es válogatott–EUbility Group Békéscsaba 33-26 (17-14) Balatonboglár, játékvezetők: Haraszti, Nachtmann JUNIOR VÁLOGATOTT: Suba, Hlogyik (kapusok), Dányi, Fodor 2, Giricz, Háfra 3, Hornyák B. 8 (1), Klujber 8 (4), Kuti 3, Márton 5, Nagy L., Pankotai, Pásztor, Román, Szabó K. 4. Szövetségi edző: Hajdu János BÉKÉSCSABA: Triffa, Kölcze (kapusok), Balogh, Bottó, Diószegi, Dukic 3, Gávai 1, Glusica 4, Kovacsevics 7, Mihálffy 3, Terenyi, Vaszilevszkaja 1, Vukajlovic 7 (2). Edző: Skaliczki László Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 8/5, ill. 3/2