2024. április 27.

2017-10-10 19:29

Hajtós döntetlen

Küzdelmes mérkőzést játszott U21-es labdarúgó-válogatottunk a törökökkel, és bár mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, a jó befejezések elmaradtak, így gól nélküli döntetlennel zárult az összecsapás. Michael Boris együttese egy győzelemmel és egy döntetlennel az Európa-bajnoki selejtezőcsoport negyedik helyén áll, de két mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint az éllovas belgák.

Leiner SomaAz olaszoktól elszenvedett, négygólos vereséget követően ismét tétmérkőzésen bizonyíthatott U21-es válogatottunk. A Málta elleni, hajrában megszerzett győzelem jó alapot biztosított a törökökkel szemben, az idegenbeli rangadó a továbbjutás szempontjából is komoly jelentőséggel bírt. Ellenfelünk papíron erősebb szintet képvisel, de az eddig lejátszott mérkőzések alapján nem az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára csapatunk. A hazaiak a belgákkal ugyan döntetlent játszottak, Cipruson azonban 2-1-es vereséget szenvedtek, így két meccs után mindössze egy ponttal álltak az Európa-bajnoki selejtezőcsoport ötödik helyén. Noha az olaszok elleni zakót mindenképp el kellett felejteni a játékosoknak, Michael Boris fejében azért ott volt az a mérkőzés, amikor összeállította a kezdő tizenegyet. Az eddig favorizált három belső védős szisztémát felváltotta a klasszikus 4-2-3-1, Szivacski Donát és Korozmán Kevin is bekerült a kezdőcsapatba.

Bár megvolt az esélye a győzelemre a magyar U21-es válogatottnak, végül be kellett érnie egy ponttal Törökországban Fotó: mlsz.hu
Egyértelműen a magyar csapat kezdte jobban a találkozót, Korozmán kétszer is kihasználhatta volna a hazai védelem bizonytalankodását, de a legnagyobb lehetőség Szoboszlai előtt adódott a tizedik percben: Zsótér beadását követően szerencsésen pattant elé a labda, a Salzburg középpályása pedig éles szögből forgácsolta szét a kapufát. A válasz gyorsan jöhetett volna, Kanatsizkus teljesen tisztán fejelhetett, de Lenzsér Bence elképesztően nagyot mentett a gólvonalról. A félidő második felére átvették az irányítást a törökök, és több alkalommal is közel jártak a gólszerzéshez, előbb Cinar szabadrúgása csattant a kapufán, majd Demiral és Kanatsizkus fejesét is hárítania kellett Demjénnek. A vendég oldalon Zsótér veszélyeztetett rögzített szituációt követően, de éles szögből leadott lövését szögletre tolta Sengezer. A slusszpoént Korozmán távoli bombája jelenthette volna a ráadásban, de az MTK támadójának próbálkozása elkerülte a kaput. A fordulás után a törökök hamar megszerezhették volna a vezetést, de Hümmet ziccerét óriási bravúrral, lábbal hárította Demjén. A játékrész első tíz percét követően szerkezeti változtatásra szánta el magát Michael Boris, Szoboszlai helyett a középhátvéd Tóth Bence érkezett, a mieink visszaálltak az elmúlt mérkőzéseken megszokott 3-5-2-es rendszerre. A labdatartás szempontjából ez bevált, de komoly helyzetig nem jutott el csapatunk. Egészen a 72. percig, amikor Szivacski adott középre, a túloldalon érkező Szalai pedig remekül fejelt a hosszú sarok irányába, a gólvonalon álló Ersoy viszont tisztázott. Az utolsó percek a magyar válogatottról szóltak, Szalai és Zsótér is eldönthette volna a mérkőzést, de a vége maradt a 0-0-s döntetlen, Michael Boris együttese két mérkőzés után veretlenül a csoport negyedik helyén áll, de a tabella csalóka, hiszen az éllovas belgák már négy mérkőzésen vannak túl. A folytatás a svédek ellen következik novemberben, a skandinávok ellen biztosan nem lesz könnyebb dolga a magyar U21-es válogatottnak, mint most volt.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ  TÖRÖKORSZÁG–MAGYARORSZÁG 0-0 (0-0) Isztambul V.: Steen (norvég) Törökország: Sengezer – Alici, Ersoy, Demiral, Celik – Toköz – Cinar (Özfesli 77.), Erdogan, Ömür, Hümmet (Caglayan 66.) – Kanatsizkus (Okutan 71.). Szövetségi edző: Abdullah Ercan Magyarország: Demjén – Szivacski, Lenzsér, Kecskés, Szalai (Spandler 90.) – Vida, Gazdag – Zsótér, Szoboszlai (Tóth B. 57,), Korozmán – Bíró (Makrai 75.). Szövetségi edző: Michael Boris A csoport többi mérkőzésén: Ciprus–Belgium 0-2

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.