2016-12-13 19:52

Ígéretes iksz

A női kézilabda Európa-bajnokság ideje alatt ugyan szünetel az NB I, a juniorválogatott azonban nem lazsál, ezúttal az élvonal második helyén álló Érd ellen lépett pályára Balatonbogláron, és ért el 29-29-es döntetlent. „Különtudósítónak” az előző mérkőzésen a válogatott ellen saját klubcsapatában, az MTK-ban pályára lépő Háfra Noémit kértük fel.

Majer Dániel Javított december 6-i, MTK elleni 32-30-as veresége után a női juniorválogatott, ezúttal ugyanis döntetlent ért el aktuális ellenfele, az Érd ellen. A különbséget nem is annyira az eredményben, mintsem a csapat játékában lehetett felfedezni a múlt heti idegesebb produkcióhoz képest.
hafra_noemi
hafra_noemi
„Nagyon pörgős iramban zajlott a meccs, sok hibával játszottunk ugyan, de ennek ellenére egészen jól tartottuk magunkat – összegzett „különtudósítónk”, Háfra Noémi. – Volt, hogy négy-öt góllal elment az Érd, de szépen vissza tudtunk zárkózni, mivel jó pár játékosunk kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Az ellenfél több kulcsembere az Európa-bajnokság miatt távol volt, de számos, ügyes fiatal játékosuk van, akik jól tudták pótolni a hiányzókat.” Azt gondolhatnánk, hogy az Eb miatti NB I-es szünet következtében pihentebbek a lányok, de épp fordított a helyzet. „Zajlik a téli alapozás, készülünk a bajnoki folytatásra, sokat erősítünk, úgyhogy most mindannyian fáradtabbak vagyunk fejben és fizikailag egyaránt a megszokottnál – mondta Noémi, aki a saját teljesítményét meglehetősen kritikusan értékelte. – Ezúttal nagyon sok hibával játszottam, nem ment valami jól. A lényeg azonban az, hogy a többiek tudják hozni az eredményt, ahogy tették most is. Hajdu János is arra készít fel minket, hogy ha valaki kiesik vagy nem tudja hozni a formáját, akkor a cseréje jól tudjon beszállni helyette.” A női juniorválogatott következő ellenfele egy hét múlva az Alba Fehérvár lesz Balatonbogláron. A junior kézilabda-válogatottak amolyan fél évadot játszanak: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így természetesen az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Ferencváros Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász Juniorválogatott–Siófok Juniorválogatott–Békéscsaba Juniorválogatott–Mosonmagyaróvár Juniorválogatott–MTK Budapest

A NŐI JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE Juniorválogatott–Érd 29-29 (14-13) Balatonboglár, játékvezetők: Rontó, Szanyi Juniorválogatott: Hlogyik, Németh, Suba (kapusok), Klujber 6, Kuti 4, Háfra 1, Hornyák B. 3, Horváth L. 1, Hudák 1, Lakatos R. 10 (2), Márton 2, Nagy L., Varga 1, Vörös. Szövetségi edző: Hajdu János Érd: Gridnyeva, Németh (kapusok), Araujo 3, Barján 6, Bernát, Bulatovic, Fekete B. 3, Gulyás 3, Khavronina 4, Reizinger, Szabó L. 1, Takács K. 2, Vajda L. 7. Edző: Golovin Vlagyimir Kiállítások: 2, ill. 6 perc